FINEMAR GSDDE Canlı Analiz →
GSDDE
GSD Denizcilik Gayrimenkul İnş
9,52 ₺
-%3,45

GSD Denizcilik Gayrimenkul İnş (GSDDE) Temel Oranlar

GSDDE F/K oranı 2,51 ile Ulaştırma-Lojistik sektörü medyanı olan 8,72 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %16,6 düzeyinde; Ulaştırma-Lojistik sektörü medyanı %12,2.

Güncel Çarpanlar

F/K
2,51
PD/DD
0,42
Piyasa Değeri
1,43 Mr ₺
FD/FAVOK
1,10
F/Satış
2,07

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran8,014,844,335,304,553,413,112,90
Likidite (Asit-Test) Orani8,004,794,235,224,543,393,092,88
Nakit Orani7,874,644,145,074,363,263,032,80
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)30,1432,5934,1042,1529,9326,0827,5728,81
Finansal Borc Orani (%)29,2931,8132,8041,4629,2025,6026,0126,96
Ozkaynak Orani (%)69,8667,4165,9057,8570,0773,9272,4371,19
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,160,180,160,140,180,190,210,22
Stok Devir Hizi110,5746,9122,2622,4686,4089,0176,86100,01
Alacak Devir Hizi66,3941,37181,9660,3251,1731,96228,5592,64
Borc Devir Hizi31,23126,4019,8521,8318,3171,2216,3218,76
Ozkaynak Devir Hizi0,230,250,230,230,240,250,280,30
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)5,508,822,016,057,1311,421,603,94
Stokta Kalma Suresi (gun)3,307,7816,4016,254,224,104,753,65
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)11,692,8918,3916,7219,935,1322,3619,45
Nakit Donusu (gun)-2,8913,720,025,58-8,5710,40-16,02-11,86
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)11,625,174,43-3,10-1,44-1,50-1,13-2,65
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)16,637,676,73-5,36-2,05-2,03-1,55-3,73
ROIC (%)8,508,636,994,116,957,118,347,94
Brut Kar Marji (%)37,0834,6832,9026,5820,9016,6535,7435,05
Esas Faaliyet Kar Marji (%)38,5939,0333,9525,0119,8420,3944,9446,57
FAVOK Marji (%)44,3545,6144,6439,9838,4036,8648,7149,79
Net Kar Marji (%)68,98-40,7931,99-36,32-46,39-61,98-6,28-8,32
Hisse Basina Kar (TL)3,801,491,25-0,94-0,34-0,32-0,23-0,52
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)40,0934,6847,8335,9824,6516,6538,3447,59
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)38,0339,0355,0733,5719,3520,3938,7379,01
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)42,7745,6155,6442,5939,7636,8644,6361,17
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)206,39-40,79193,20-19,64-32,63-61,981,4431,15

Sık Sorulan Sorular

GSDDE PD/DD oranı kaç?

GSDDE hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,42 düzeyindedir. Ulaştırma-Lojistik sektörü medyanı 0,60.

GSDDE FD/FAVOK oranı kaç?

GSDDE için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 1,10 düzeyindedir.

GSDDE F/Satış oranı kaç?

GSDDE hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 2,07 düzeyindedir.

GSDDE ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

GSDDE özkaynak kârlılığı %16,6 düzeyindedir (Ulaştırma-Lojistik sektörü medyanı %12,2).

Ulaştırma-Lojistik sektöründen diğer hisseler

HATSNHat-SanHOROZHoroz LojistikLIDERLider TurizmPASEUPasifik EurasiaPLTURPlatform TurizmRYSASReysaş TaşımacılıkTLMANTrabzon Liman İşletmeciliğiTUREXTureks Tur.Taşımacılık

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

GSDDE canlı analizini aç →