FINEMAR GRSEL Canlı Analiz →
GRSEL
GUR-SEL TURIZM TASIMACILIK
247,00 ₺
-%3,52

GUR-SEL TURIZM TASIMACILIK (GRSEL) Temel Oranlar

GRSEL F/K oranı 6,89 ile Ulaştırma-Lojistik sektörü medyanı olan 8,72 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %26,3 düzeyinde; Ulaştırma-Lojistik sektörü medyanı %12,2.

Güncel Çarpanlar

F/K
6,89
PD/DD
1,81
Piyasa Değeri
25,19 Mr ₺
FD/FAVOK
5,31
F/Satış
1,84

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran3,072,221,631,692,051,901,691,55
Likidite (Asit-Test) Orani3,072,221,631,692,051,901,691,54
Nakit Orani1,040,820,630,620,730,770,640,65
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)20,3024,9630,9234,8727,0930,7335,1240,38
Finansal Borc Orani (%)2,253,103,443,325,385,005,387,12
Ozkaynak Orani (%)79,7075,0469,0865,1372,9169,2764,8859,62
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,960,940,940,901,091,111,151,23
Stok Devir Hizi1.010,851.141,611.062,08791,81871,04931,92871,25701,31
Alacak Devir Hizi4,744,514,313,555,305,195,035,31
Borc Devir Hizi10,197,569,1913,1911,719,9810,8511,18
Ozkaynak Devir Hizi1,251,291,391,431,551,651,812,25
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)77,0281,0084,68102,9268,9370,3972,5368,68
Stokta Kalma Suresi (gun)0,360,320,340,460,420,390,420,52
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)35,8248,2839,7027,6631,1636,5833,6432,65
Nakit Donusu (gun)41,5633,0345,3175,7238,1834,2039,3036,54
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)20,9319,7519,0317,3518,9817,2017,6219,68
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)26,2726,3227,5426,6426,0324,8427,1633,02
ROIC (%)28,4829,6229,7726,1129,0126,7932,1437,45
Brut Kar Marji (%)34,8136,5532,6331,0630,0929,8029,5530,56
Esas Faaliyet Kar Marji (%)32,4833,2630,5529,5828,8927,3326,9228,85
FAVOK Marji (%)34,4735,4532,4233,2933,9833,0433,2229,81
Net Kar Marji (%)26,0926,6025,0023,6222,4024,1019,8118,99
Hisse Basina Kar (TL)35,8531,9828,3223,4820,2017,7016,1817,43
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)32,9636,5536,4033,1230,4029,8026,2630,15
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)31,6333,2632,8931,0530,5627,3320,5929,46
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)33,4235,4530,3231,8135,0033,0444,4229,38
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)25,5526,6028,3326,2320,5724,1022,5015,30

Sık Sorulan Sorular

GRSEL PD/DD oranı kaç?

GRSEL hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,81 düzeyindedir. Ulaştırma-Lojistik sektörü medyanı 0,60.

GRSEL FD/FAVOK oranı kaç?

GRSEL için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 5,31 düzeyindedir.

GRSEL F/Satış oranı kaç?

GRSEL hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 1,84 düzeyindedir.

GRSEL ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

GRSEL özkaynak kârlılığı %26,3 düzeyindedir (Ulaştırma-Lojistik sektörü medyanı %12,2).

Ulaştırma-Lojistik sektöründen diğer hisseler

GSDDEGSD Denizcilik Gayrimenkul İnşHATSNHat-SanHOROZHoroz LojistikLIDERLider TurizmPASEUPasifik EurasiaPLTURPlatform TurizmRYSASReysaş TaşımacılıkTLMANTrabzon Liman İşletmeciliği

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

GRSEL canlı analizini aç →