FINEMAR GEREL Canlı Analiz →
GEREL
Gersan Elektrik
21,94 ₺
+%9,97

Gersan Elektrik (GEREL) Temel Oranlar

GEREL F/K oranı 10,91 ile BIST geneli medyanı olan 9,39 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %18,2 düzeyinde; BIST geneli medyanı %10,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
10,91
PD/DD
1,99
Piyasa Değeri
8,17 Mr ₺
FD/FAVOK
12,41
F/Satış
2,55

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,752,031,952,020,811,041,761,73
Likidite (Asit-Test) Orani0,620,690,781,020,470,540,870,79
Nakit Orani0,020,040,020,110,040,020,030,03
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)44,3840,5538,2434,2981,5172,8372,2971,14
Finansal Borc Orani (%)28,2523,0921,8717,9331,6325,8720,2315,69
Ozkaynak Orani (%)55,6259,4561,7665,7118,4927,1727,7128,86
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,590,600,640,680,780,971,221,26
Stok Devir Hizi0,951,201,502,413,783,633,963,68
Alacak Devir Hizi4,304,244,124,124,073,956,966,86
Borc Devir Hizi2,082,665,296,703,552,906,787,13
Ozkaynak Devir Hizi1,351,261,301,353,713,163,924,02
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)84,9386,0888,6888,5889,5992,4152,4553,17
Stokta Kalma Suresi (gun)386,09303,72243,87151,3396,57100,4992,1499,16
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)175,17137,4268,9454,51102,77125,7353,8251,19
Nakit Donusu (gun)295,86252,38263,61185,4083,3967,1790,77101,14
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)10,136,581,89-3,49-12,85-8,687,86-3,42
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)18,2111,073,06-5,32-69,51-31,9528,37-11,84
ROIC (%)15,698,407,49-6,46-22,638,4811,096,27
Brut Kar Marji (%)27,7634,5622,13-2,10-22,858,8415,4119,88
Esas Faaliyet Kar Marji (%)10,9219,4912,59-9,84-28,9110,296,6910,08
FAVOK Marji (%)8,2111,893,02-20,43-41,88-7,343,6510,22
Net Kar Marji (%)1,577,523,69-11,28-42,08-32,719,619,54
Hisse Basina Kar (TL)2,011,070,27-0,40-1,83-1,281,05-0,44
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)22,0034,5684,5833,68-60,728,84-3,7116,40
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)3,6619,4970,4023,03-75,7610,29-7,83-3,39
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)5,0911,8963,4816,55-83,16-7,34-24,465,46
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)-3,467,5242,2841,81-53,28-32,719,92-4,97

Sık Sorulan Sorular

GEREL PD/DD oranı kaç?

GEREL hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,99 düzeyindedir. BIST geneli medyanı 0,84.

GEREL FD/FAVOK oranı kaç?

GEREL için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 12,41 düzeyindedir.

GEREL F/Satış oranı kaç?

GEREL hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 2,55 düzeyindedir.

GEREL ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

GEREL özkaynak kârlılığı %18,2 düzeyindedir (BIST geneli medyanı %10,8).

Kablo sektöründen diğer hisseler

PRKABPrysmian KabloALVESAlves Kablo

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

GEREL canlı analizini aç →