FINEMAR GENTS Canlı Analiz →
GENTS
Gentaş
3,30 ₺
-%0,90

Gentaş (GENTS) Temel Oranlar

GENTS F/K oranı 5,42 ile BIST geneli medyanı olan 9,39 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %10,9 düzeyinde; BIST geneli medyanı %10,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
5,42
PD/DD
0,59
Piyasa Değeri
2,47 Mr ₺
FD/FAVOK
2,58
F/Satış
0,42

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,921,941,881,851,801,861,761,79
Likidite (Asit-Test) Orani1,041,051,090,980,970,890,840,90
Nakit Orani0,490,520,490,450,330,340,340,30
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)34,9834,9436,6839,0639,5635,7136,5636,84
Finansal Borc Orani (%)10,959,409,869,949,507,237,838,45
Ozkaynak Orani (%)65,0265,0663,3260,9460,4464,2963,4463,16
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi1,051,061,081,041,101,141,191,32
Stok Devir Hizi3,052,963,012,743,113,143,233,12
Alacak Devir Hizi8,268,717,527,097,698,217,757,10
Borc Devir Hizi5,324,944,404,245,075,474,704,41
Ozkaynak Devir Hizi1,661,631,711,691,761,781,882,22
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)44,1741,9048,5451,4947,4744,4447,0751,39
Stokta Kalma Suresi (gun)119,56123,51121,30133,07117,46116,22113,12117,09
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)68,5773,8183,0186,0471,9466,7377,6682,78
Nakit Donusu (gun)95,1591,5986,8398,5192,9893,9382,5385,70
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)7,088,894,75-0,13-0,752,712,805,88
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)10,8813,677,50-0,21-1,234,214,419,31
ROIC (%)11,7415,4216,6520,5213,3511,0812,2213,68
Brut Kar Marji (%)21,6919,7725,9128,2722,1623,4822,7023,71
Esas Faaliyet Kar Marji (%)6,225,2915,3719,4515,7611,888,6910,29
FAVOK Marji (%)10,779,9515,4418,6511,6118,2911,3713,03
Net Kar Marji (%)7,7123,105,122,061,930,642,805,83
Hisse Basina Kar (TL)0,610,750,35-0,01-0,050,150,150,30
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)23,5919,7720,1139,3420,9723,4819,6517,90
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)7,155,295,3726,1219,2511,883,844,79
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)11,599,957,5531,425,6218,296,357,30
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)-7,6023,1012,632,283,090,64-6,39-0,26

Sık Sorulan Sorular

GENTS PD/DD oranı kaç?

GENTS hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,59 düzeyindedir. BIST geneli medyanı 0,84.

GENTS FD/FAVOK oranı kaç?

GENTS için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 2,58 düzeyindedir.

GENTS F/Satış oranı kaç?

GENTS hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,42 düzeyindedir.

GENTS ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

GENTS özkaynak kârlılığı %10,9 düzeyindedir (BIST geneli medyanı %10,8).

Mobilya sektöründen diğer hisseler

KLSYNKoleksiyon MobilyaSUMASSumas MobilyaYATASYataş YatakYONGAYonga Mobilya SanayiDGNMODoğanlar Mobilya

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

GENTS canlı analizini aç →