FINEMAR GEDZA Canlı Analiz →
GEDZA
Gediz Ambalaj Sanayi
17,50 ₺
-%1,46

Gediz Ambalaj Sanayi (GEDZA) Temel Oranlar

GEDZA F/K oranı 44,82 ile Kimyasal Ürün sektörü medyanı olan 13,90 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %1,4 düzeyinde; Kimyasal Ürün sektörü medyanı %6,1.

Güncel Çarpanlar

F/K
44,82
PD/DD
0,63
Piyasa Değeri
816,5 Mn ₺
FD/FAVOK
1,64
F/Satış
0,64

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran3,563,903,883,122,773,084,954,46
Likidite (Asit-Test) Orani2,372,742,832,231,992,083,202,71
Nakit Orani0,891,151,310,920,790,841,461,24
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)32,2333,1732,3833,7236,4534,4128,5330,92
Finansal Borc Orani (%)1,370,921,922,823,965,006,097,68
Ozkaynak Orani (%)67,7766,8367,6266,2863,5565,5971,4769,08
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,750,770,780,720,680,650,740,95
Stok Devir Hizi2,873,263,443,363,343,373,813,16
Alacak Devir Hizi3,473,894,603,993,613,504,644,92
Borc Devir Hizi4,195,347,696,514,776,4015,6312,73
Ozkaynak Devir Hizi1,131,161,131,061,050,991,051,36
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)105,2993,8079,4091,54101,03104,3078,6874,16
Stokta Kalma Suresi (gun)127,08112,01106,10108,65109,28108,3695,77115,38
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)87,1168,4047,4856,0676,5056,9923,3628,68
Nakit Donusu (gun)145,26137,41138,03144,13133,82155,67151,09160,87
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)0,951,061,032,302,611,730,596,85
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)1,411,581,523,464,112,640,829,91
ROIC (%)19,9722,9324,077,968,143,413,4322,89
Brut Kar Marji (%)30,5223,9033,8531,8233,0832,8919,0528,31
Esas Faaliyet Kar Marji (%)21,0716,1432,3432,5331,2624,229,0723,33
FAVOK Marji (%)21,5817,3327,9225,9123,7022,1310,1123,49
Net Kar Marji (%)4,321,101,534,954,650,950,931,51
Hisse Basina Kar (TL)0,390,400,350,780,850,510,141,63
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)36,8923,9040,6829,1633,2432,89-18,0128,61
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)25,8116,1431,6835,2137,0924,22-48,0330,93
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)25,6717,3334,6530,5824,9922,13-43,4929,14
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)7,431,10-9,955,617,700,95-1,429,36

Sık Sorulan Sorular

GEDZA PD/DD oranı kaç?

GEDZA hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,63 düzeyindedir. Kimyasal Ürün sektörü medyanı 0,86.

GEDZA FD/FAVOK oranı kaç?

GEDZA için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 1,64 düzeyindedir.

GEDZA F/Satış oranı kaç?

GEDZA hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,64 düzeyindedir.

GEDZA ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

GEDZA özkaynak kârlılığı %1,4 düzeyindedir (Kimyasal Ürün sektörü medyanı %6,1).

Kimyasal Ürün sektöründen diğer hisseler

GENKMGentaş KimyaISKPLIşıklar PlastikKMPURKimteks PoliüretanKPEKSKapeks KimyaMARMRMarmara HoldingMERCNMercan KimyaNETGLNet GlobalOZRDNÖzerden Plastik

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

GEDZA canlı analizini aç →