FINEMAR FRMPL Canlı Analiz →
FRMPL
Formül Plastik
17,98 ₺
-%1,05

Formül Plastik (FRMPL) Temel Oranlar

FRMPL F/K oranı 12,10 ile Kimyasal Ürün sektörü medyanı olan 13,90 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %6,0 düzeyinde; Kimyasal Ürün sektörü medyanı %6,1.

Güncel Çarpanlar

F/K
12,10
PD/DD
0,73
Piyasa Değeri
2,88 Mr ₺
FD/FAVOK
3,33
F/Satış
0,74

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran2,172,421,551,64--1,76-
Likidite (Asit-Test) Orani1,141,400,930,91--0,92-
Nakit Orani0,280,380,020,05--0,03-
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)35,2932,4047,6946,74--39,04-
Finansal Borc Orani (%)8,5710,8720,7623,69--22,43-
Ozkaynak Orani (%)64,7167,6052,3153,26--60,96-
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,640,680,930,62--0,89-
Stok Devir Hizi1,321,622,361,59--2,21-
Alacak Devir Hizi2,822,822,641,79--2,64-
Borc Devir Hizi3,508,267,345,41--9,81-
Ozkaynak Devir Hizi0,981,011,681,15--1,51-
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)129,63129,45138,17203,46--138,08-
Stokta Kalma Suresi (gun)276,19225,64154,61230,22--164,79-
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)104,3844,1749,7467,52--37,19-
Nakit Donusu (gun)301,44310,91243,04366,15--265,67-
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)3,893,173,543,81--4,51-
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)6,014,696,787,15--7,40-
ROIC (%)14,5715,7318,379,63--17,27-
Brut Kar Marji (%)31,5830,7027,7327,1227,0026,5926,1031,35
Esas Faaliyet Kar Marji (%)19,6118,2620,9221,4720,2420,2817,7622,89
FAVOK Marji (%)22,5321,1320,5620,1119,7019,6319,1924,65
Net Kar Marji (%)7,903,674,714,784,824,144,523,40
Hisse Basina Kar (TL)1,491,061,251,25--1,28-
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)32,4230,7029,4727,3427,4726,59-74,54-
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)20,9018,2619,3723,7120,1920,28-80,72-
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)23,8721,1321,8120,8619,7919,63-85,52-
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)11,953,674,524,725,594,1425,82-

Sık Sorulan Sorular

FRMPL PD/DD oranı kaç?

FRMPL hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,73 düzeyindedir. Kimyasal Ürün sektörü medyanı 0,86.

FRMPL FD/FAVOK oranı kaç?

FRMPL için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 3,33 düzeyindedir.

FRMPL F/Satış oranı kaç?

FRMPL hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,74 düzeyindedir.

FRMPL ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

FRMPL özkaynak kârlılığı %6,0 düzeyindedir (Kimyasal Ürün sektörü medyanı %6,1).

Kimyasal Ürün sektöründen diğer hisseler

GEDZAGediz Ambalaj SanayiGENKMGentaş KimyaISKPLIşıklar PlastikKMPURKimteks PoliüretanKPEKSKapeks KimyaMARMRMarmara HoldingMERCNMercan KimyaNETGLNet Global

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

FRMPL canlı analizini aç →