FINEMAR FONET Canlı Analiz →
FONET
Fonet Bilgi Teknolojileri
3,39 ₺
-%3,69

Fonet Bilgi Teknolojileri (FONET) Temel Oranlar

FONET F/K oranı 9,89 ile Teknoloji sektörü medyanı olan 11,96 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %15,4 düzeyinde; Teknoloji sektörü medyanı %19,4.

Güncel Çarpanlar

F/K
9,89
PD/DD
1,52
Piyasa Değeri
3,17 Mr ₺
FD/FAVOK
6,23
F/Satış
2,84

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran3,022,312,342,011,581,051,241,69
Likidite (Asit-Test) Orani3,022,242,341,531,121,021,241,69
Nakit Orani1,351,091,290,490,230,220,560,13
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)9,999,128,1922,3322,6423,116,917,09
Finansal Borc Orani (%)2,002,262,921,402,171,931,981,60
Ozkaynak Orani (%)90,0190,8891,8177,6777,3676,8993,0992,91
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,550,540,560,430,390,410,500,59
Stok Devir Hizi30,87102,75-22,3318,17283,08317,28293,20
Alacak Devir Hizi8,769,1610,017,156,319,3714,084,75
Borc Devir Hizi77,61106,6932,9035,0742,2980,3136,4088,22
Ozkaynak Devir Hizi0,650,630,610,520,470,500,530,68
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)41,6639,8336,4551,0657,8738,9625,9276,90
Stokta Kalma Suresi (gun)11,823,55-16,3520,091,291,151,24
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)4,703,4211,0910,418,634,5410,034,14
Nakit Donusu (gun)48,7839,96-57,0069,3335,7117,0474,00
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)13,8212,8212,109,086,589,8212,4526,53
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)15,3614,1113,1811,698,5112,7713,3828,55
ROIC (%)17,0517,2416,6910,257,9610,2911,4310,41
Brut Kar Marji (%)37,0631,3139,4933,9033,2923,3627,6131,89
Esas Faaliyet Kar Marji (%)25,1217,5133,0129,0226,1914,1126,7033,10
FAVOK Marji (%)40,2336,3844,2140,6439,5134,6632,2438,32
Net Kar Marji (%)20,9911,4026,0720,2611,802,0031,2624,69
Hisse Basina Kar (TL)0,340,280,240,190,120,170,160,31
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)41,4031,3149,2434,8240,9323,3611,6824,06
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)30,8717,5139,9833,2335,4914,112,9123,76
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)43,1336,3850,4342,3343,2434,669,6332,79
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)28,2311,4036,2032,8119,362,0055,7111,42

Sık Sorulan Sorular

FONET PD/DD oranı kaç?

FONET hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,52 düzeyindedir. Teknoloji sektörü medyanı 2,50.

FONET FD/FAVOK oranı kaç?

FONET için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 6,23 düzeyindedir.

FONET F/Satış oranı kaç?

FONET hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 2,84 düzeyindedir.

FONET ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

FONET özkaynak kârlılığı %15,4 düzeyindedir (Teknoloji sektörü medyanı %19,4).

Teknoloji sektöründen diğer hisseler

FORTEForte Bilgi İletişimINTETIntetra TeknolojiKFEINKafein YazılımKRONTKron TeknolojiLINKLink BilgisayarLOGOLogo YazılımMANASManas Enerji YönetimiMCARDMetropolCard

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

FONET canlı analizini aç →