FINEMAR EUPWR Canlı Analiz →
EUPWR
Europower Enerji
36,18 ₺
-%3,83

Europower Enerji (EUPWR) Temel Oranlar

EUPWR F/K oranı 23,54 ile Elektrik Enerji Ürt.teçh/Tesis Kurulum sektörü medyanı olan 12,71 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %7,7 düzeyinde; Elektrik Enerji Ürt.teçh/Tesis Kurulum sektörü medyanı %13,0.

Güncel Çarpanlar

F/K
23,54
PD/DD
1,82
Piyasa Değeri
23,88 Mr ₺
FD/FAVOK
6,19
F/Satış
1,39

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran2,172,412,613,223,093,422,922,76
Likidite (Asit-Test) Orani1,161,301,702,132,042,322,061,99
Nakit Orani0,030,070,120,140,230,360,380,54
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)50,0947,3644,0438,3835,4033,0235,2539,19
Finansal Borc Orani (%)12,2212,7715,1611,749,545,975,435,74
Ozkaynak Orani (%)49,9152,6455,9661,6264,6066,9864,7560,81
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,860,910,850,720,760,830,821,08
Stok Devir Hizi2,172,413,132,572,673,143,354,99
Alacak Devir Hizi12,5012,406,966,707,986,836,358,62
Borc Devir Hizi4,735,705,914,484,695,594,635,61
Ozkaynak Devir Hizi1,551,571,431,181,201,281,301,75
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)29,2029,4452,4254,4645,7353,4657,4542,34
Stokta Kalma Suresi (gun)168,51151,50116,54142,20136,51116,08108,9073,15
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)77,1264,0461,7481,4477,8365,3378,8365,03
Nakit Donusu (gun)120,59116,89107,22115,23104,41104,2187,5250,47
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)3,873,693,194,402,752,601,905,67
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)7,747,005,697,144,263,882,949,32
ROIC (%)21,3120,9015,1712,158,7012,4910,0914,57
Brut Kar Marji (%)36,8039,7022,8225,5920,7122,7524,8624,14
Esas Faaliyet Kar Marji (%)26,2828,7415,8018,4013,2018,0815,2517,58
FAVOK Marji (%)32,1436,6018,2220,5714,2217,8418,2818,63
Net Kar Marji (%)8,408,204,628,075,567,322,712,33
Hisse Basina Kar (TL)1,541,290,911,100,590,500,340,99
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)25,7739,7018,1131,1716,4822,7527,4021,94
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)16,8928,7411,4024,343,0318,087,1616,08
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)15,1236,6014,2227,846,6817,8417,0816,03
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)9,168,20-1,2510,941,927,324,042,60

Sık Sorulan Sorular

EUPWR PD/DD oranı kaç?

EUPWR hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,82 düzeyindedir. Elektrik Enerji Ürt.teçh/Tesis Kurulum sektörü medyanı 1,55.

EUPWR FD/FAVOK oranı kaç?

EUPWR için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 6,19 düzeyindedir.

EUPWR F/Satış oranı kaç?

EUPWR hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 1,39 düzeyindedir.

EUPWR ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

EUPWR özkaynak kârlılığı %7,7 düzeyindedir (Elektrik Enerji Ürt.teçh/Tesis Kurulum sektörü medyanı %13,0).

Elektrik Enerji Ürt.teçh/Tesis Kurulum sektöründen diğer hisseler

GESANGirişim ElektrikKLYPVKalyon Güneş TeknolojileriKONTRKontrolmatik TeknolojiMAGENMargün EnerjiMASFNMasfen EnerjiMOGANMogan EnerjiNATENNaturel Yenilenebilir EnerjiORGEORGE Enerji Elektrik

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

EUPWR canlı analizini aç →