FINEMAR EUHOL Canlı Analiz →
EUHOL
Euro Yatırım
4,41 ₺
-%9,82

Euro Yatırım (EUHOL) Temel Oranlar

EUHOL F/K oranı 0,46 ile Holdingler sektörü medyanı olan 7,42 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %25,9 düzeyinde; Holdingler sektörü medyanı %11,0.

Güncel Çarpanlar

F/K
0,46
PD/DD
0,12
Piyasa Değeri
661,5 Mn ₺
FD/FAVOK
0,28
F/Satış
0,28

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran0,280,140,150,060,085,125,457,67
Likidite (Asit-Test) Orani0,280,140,150,060,085,125,457,67
Nakit Orani0,010,010,010,010,021,181,101,70
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)12,3510,508,9822,3922,690,660,620,72
Finansal Borc Orani (%)0,000,000,000,000,000,000,000,00
Ozkaynak Orani (%)87,6589,5091,0277,6177,3199,3499,3899,28
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,670,620,610,000,000,000,000,00
Stok Devir Hizi--------
Alacak Devir Hizi97,6131.335,5738.818,180,000,000,000,000,00
Borc Devir Hizi0,000,000,000,000,000,000,000,00
Ozkaynak Devir Hizi0,770,680,670,000,000,000,000,00
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)3,740,010,01-----
Stokta Kalma Suresi (gun)--------
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)--------
Nakit Donusu (gun)--------
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)22,6821,6122,1810,75-12,83-20,59-23,84-99,66
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)25,8824,1524,3713,85-16,60-20,72-23,98-100,38
ROIC (%)43,2138,1037,4718,94-0,77-0,51-0,30-59,36
Brut Kar Marji (%)100,00-100,00-----
Esas Faaliyet Kar Marji (%)96,99-99,96-----
FAVOK Marji (%)96,33-99,16-----
Net Kar Marji (%)37,62-65,03-----
Hisse Basina Kar (TL)9,537,957,431,26-0,74-0,79-0,89-2,21
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)100,00-100,00-----
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)98,53-99,76-----
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)98,26-99,77-----
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)63,47-61,57-----

Sık Sorulan Sorular

EUHOL PD/DD oranı kaç?

EUHOL hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,12 düzeyindedir. Holdingler sektörü medyanı 0,50.

EUHOL FD/FAVOK oranı kaç?

EUHOL için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 0,28 düzeyindedir.

EUHOL F/Satış oranı kaç?

EUHOL hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,28 düzeyindedir.

EUHOL ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

EUHOL özkaynak kârlılığı %25,9 düzeyindedir (Holdingler sektörü medyanı %11,0).

Holdingler sektöründen diğer hisseler

GLRYHGüler Yatırım HoldingGLYHOGlobal Yatırım HoldingGSDHOGSD Holding A.Ş.HEDEFHedef HoldingIEYHOIşıklar Enerji ve Yapı HoldingIHLASİhlas HoldingINVEOİnveo Yatırım HoldingINVESInvestco Holding

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

EUHOL canlı analizini aç →