FINEMAR ESCOM Canlı Analiz →
ESCOM
Escort Teknoloji
3,39 ₺
-%2,87

Escort Teknoloji (ESCOM) Temel Oranlar

ESCOM F/K oranı 1,41 ile Teknoloji sektörü medyanı olan 11,96 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %39,8 düzeyinde; Teknoloji sektörü medyanı %19,4.

Güncel Çarpanlar

F/K
1,41
PD/DD
0,56
Piyasa Değeri
2,39 Mr ₺
FD/FAVOK
0,83
F/Satış
0,82

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran0,430,400,380,420,440,440,470,54
Likidite (Asit-Test) Orani0,430,400,380,420,440,440,470,54
Nakit Orani0,010,010,010,020,020,020,020,03
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)1,822,092,213,133,273,283,261,70
Finansal Borc Orani (%)0,000,000,000,000,000,000,000,00
Ozkaynak Orani (%)98,1897,9197,7996,8796,7396,7296,7498,30
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,920,800,650,230,230,240,240,76
Stok Devir Hizi0,00---0,00---
Alacak Devir Hizi--------
Borc Devir Hizi0,000,000,000,000,000,000,000,00
Ozkaynak Devir Hizi0,940,820,670,240,240,240,250,77
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)--------
Stokta Kalma Suresi (gun)--------
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)--------
Nakit Donusu (gun)--------
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)39,1136,0433,90-15,16-15,45-15,90-13,0322,96
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)39,8336,8134,67-15,65-15,98-16,44-13,4723,35
ROIC (%)67,9460,5149,8121,4721,4421,4121,6251,19
Brut Kar Marji (%)100,00100,00100,00100,00100,00100,00100,00100,00
Esas Faaliyet Kar Marji (%)99,2899,3699,20-631,69-632,86-898,9497,07-491,38
FAVOK Marji (%)99,1099,2099,02-800,01-835,95-1.147,2596,93-650,48
Net Kar Marji (%)37,0528,3169,04517,38751,421.054,54-60,473.664,48
Hisse Basina Kar (TL)2,411,981,63-0,46-0,44-0,43-0,320,60
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)100,00100,00100,00100,00100,00100,00100,00100,00
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)99,2099,3699,84-629,00-369,71-898,9498,94-679,61
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)98,9899,2099,81-718,02-528,06-1.147,2599,30-600,91
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)46,9128,3168,64-16,68451,631.054,54-72,30-1.472,62

Sık Sorulan Sorular

ESCOM PD/DD oranı kaç?

ESCOM hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,56 düzeyindedir. Teknoloji sektörü medyanı 2,50.

ESCOM FD/FAVOK oranı kaç?

ESCOM için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 0,83 düzeyindedir.

ESCOM F/Satış oranı kaç?

ESCOM hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,82 düzeyindedir.

ESCOM ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

ESCOM özkaynak kârlılığı %39,8 düzeyindedir (Teknoloji sektörü medyanı %19,4).

Teknoloji sektöründen diğer hisseler

FONETFonet Bilgi TeknolojileriFORTEForte Bilgi İletişimINTETIntetra TeknolojiKFEINKafein YazılımKRONTKron TeknolojiLINKLink BilgisayarLOGOLogo YazılımMANASManas Enerji Yönetimi

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

ESCOM canlı analizini aç →