FINEMAR ENERY Canlı Analiz →
ENERY
Enerya Enerji
12,25 ₺
+%1,07

Enerya Enerji (ENERY) Temel Oranlar

ENERY F/K oranı 19,58 ile Elektrik - Doğalgaz Dağıtım sektörü medyanı olan 15,76 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %8,6 düzeyinde; Elektrik - Doğalgaz Dağıtım sektörü medyanı %10,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
19,58
PD/DD
1,69
Piyasa Değeri
110,25 Mr ₺
FD/FAVOK
12,53
F/Satış
2,55

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran0,540,660,630,500,580,680,640,26
Likidite (Asit-Test) Orani0,520,650,620,490,570,670,630,24
Nakit Orani0,420,410,290,390,480,440,300,10
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)46,5049,3050,7949,0149,7254,7656,4052,28
Finansal Borc Orani (%)2,872,873,583,674,104,744,164,35
Ozkaynak Orani (%)53,5050,7049,2150,9950,2845,2443,6047,72
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,410,420,390,450,450,490,480,56
Stok Devir Hizi135,61124,01116,51151,98148,79125,08131,10145,40
Alacak Devir Hizi31,199,786,7826,9430,9810,337,3821,46
Borc Devir Hizi17,737,565,7913,6216,097,996,1813,00
Ozkaynak Devir Hizi0,790,860,830,900,911,081,121,14
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)11,7037,3353,8413,5511,7835,3249,4817,01
Stokta Kalma Suresi (gun)2,692,943,132,402,452,922,782,51
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)20,5848,2863,0226,7922,6845,6759,0228,08
Nakit Donusu (gun)-6,19-8,01-6,05-10,84-8,44-7,43-6,76-8,56
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)4,614,654,434,213,743,944,6614,92
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)8,629,179,018,257,448,7110,6831,28
ROIC (%)7,718,688,137,807,328,307,779,34
Brut Kar Marji (%)15,0218,2313,1512,7914,6115,508,887,52
Esas Faaliyet Kar Marji (%)16,1219,3716,4117,4418,3717,7810,7510,37
FAVOK Marji (%)19,7021,5618,1117,8117,5417,1512,9312,17
Net Kar Marji (%)15,8612,5214,3220,0118,6712,8812,0220,66
Hisse Basina Kar (TL)0,630,600,520,440,370,300,310,82
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)8,3518,2313,962,4412,5915,5011,320,97
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)9,3919,3714,0712,1719,7117,7811,43-3,01
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)15,8521,5618,7719,3418,4217,1514,2910,33
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)22,7912,521,4927,6331,8212,88-3,4414,19

Sık Sorulan Sorular

ENERY PD/DD oranı kaç?

ENERY hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,69 düzeyindedir. Elektrik - Doğalgaz Dağıtım sektörü medyanı 1,46.

ENERY FD/FAVOK oranı kaç?

ENERY için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 12,53 düzeyindedir.

ENERY F/Satış oranı kaç?

ENERY hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 2,55 düzeyindedir.

ENERY ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

ENERY özkaynak kârlılığı %8,6 düzeyindedir (Elektrik - Doğalgaz Dağıtım sektörü medyanı %10,3).

Elektrik - Doğalgaz Dağıtım sektöründen diğer hisseler

ENJSAEnerjisa EnerjiVEYASŞirket KartıAHGAZAhlatçı DoğalgazARASEDoğu Aras EnerjiBASGZBaşkent Doğalgaz

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

ENERY canlı analizini aç →