FINEMAR ELITE Canlı Analiz →
ELITE
Elite Organik Gıda
16,50 ₺
-%1,32

Elite Organik Gıda (ELITE) Temel Oranlar

ELITE F/K oranı 19,97 ile Gıda sektörü medyanı olan 10,78 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %4,0 düzeyinde; Gıda sektörü medyanı %7,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
19,97
PD/DD
0,79
Piyasa Değeri
2,14 Mr ₺
FD/FAVOK
3,88
F/Satış
0,76

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran2,943,153,813,043,293,493,122,65
Likidite (Asit-Test) Orani2,112,162,462,122,402,232,021,81
Nakit Orani0,320,410,490,310,390,180,220,04
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)23,9920,5915,3619,7718,9120,3023,1328,07
Finansal Borc Orani (%)7,366,716,132,734,345,406,659,24
Ozkaynak Orani (%)76,0179,4184,6480,2381,0979,7076,8771,93
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,961,010,920,850,931,041,091,23
Stok Devir Hizi3,332,802,452,372,782,322,243,03
Alacak Devir Hizi2,803,063,092,402,543,063,303,03
Borc Devir Hizi6,067,5810,783,774,877,996,265,47
Ozkaynak Devir Hizi1,231,271,131,111,201,341,491,74
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)130,46119,34118,10152,05143,88119,39110,60120,62
Stokta Kalma Suresi (gun)109,50130,19149,02154,04131,38157,49163,02120,31
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)60,2048,1733,8596,6975,0045,6758,2766,70
Nakit Donusu (gun)179,76201,36233,26209,41200,27231,21215,35174,23
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)3,026,369,297,8311,2920,0619,6612,88
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)3,978,0110,989,7613,9225,1725,5817,90
ROIC (%)10,4612,7413,8610,6816,5823,4528,3634,17
Brut Kar Marji (%)37,4835,2543,4247,5345,5341,7453,7056,13
Esas Faaliyet Kar Marji (%)14,5613,3820,9021,8923,0328,0230,9036,82
FAVOK Marji (%)17,3216,8724,6229,0026,9718,8934,5038,16
Net Kar Marji (%)3,543,0711,4914,5419,7223,4622,4627,92
Hisse Basina Kar (TL)0,831,551,911,582,003,273,051,85
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)39,7135,2530,9950,9247,5941,7441,2356,86
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)15,7413,3817,8819,9720,3128,020,5134,85
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)17,7716,8711,3732,4231,3718,8915,7343,10
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)4,013,072,245,7817,6923,46-5,5416,63

Sık Sorulan Sorular

ELITE PD/DD oranı kaç?

ELITE hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,79 düzeyindedir. Gıda sektörü medyanı 0,68.

ELITE FD/FAVOK oranı kaç?

ELITE için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 3,88 düzeyindedir.

ELITE F/Satış oranı kaç?

ELITE hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,76 düzeyindedir.

ELITE ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

ELITE özkaynak kârlılığı %4,0 düzeyindedir (Gıda sektörü medyanı %7,8).

Gıda sektöründen diğer hisseler

ETILREtiler GıdaFADEFade Gıda YatırımFRIGOFrigo Pak GıdaGOKNRGöknur GıdaGOLDAGolda GıdaGUNDGGündoğdu GıdaIZINVİz Yatırım HoldingKAYSEKayseri Şeker

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

ELITE canlı analizini aç →