FINEMAR EGGUB Canlı Analiz →
EGGUB
Ege Gübre
76,75 ₺
-%6,46

Ege Gübre (EGGUB) Temel Oranlar

EGGUB F/K oranı 9,81 ile Tarım Kimyasalları sektörü medyanı olan 11,70 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %7,7 düzeyinde; Tarım Kimyasalları sektörü medyanı %7,7.

Güncel Çarpanlar

F/K
9,81
PD/DD
0,75
Piyasa Değeri
7,68 Mr ₺
FD/FAVOK
3,60
F/Satış
1,75

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,752,522,331,822,362,816,748,50
Likidite (Asit-Test) Orani1,742,482,311,812,342,796,628,38
Nakit Orani1,271,761,911,321,591,955,306,64
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)19,5717,2717,9718,3918,6217,7317,5317,30
Finansal Borc Orani (%)10,7511,4314,0413,1213,9113,1613,9913,17
Ozkaynak Orani (%)80,4382,7382,0381,6181,3882,2782,4782,70
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,410,390,400,400,400,420,420,60
Stok Devir Hizi144,4498,4699,18124,2396,1529,1110,6716,73
Alacak Devir Hizi18,6517,9430,2121,1616,6019,5725,4125,27
Borc Devir Hizi7,0313,6419,9813,6514,6914,768,7613,22
Ozkaynak Devir Hizi0,500,480,490,480,460,480,490,75
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)19,5720,3512,0817,2521,9918,6514,3714,44
Stokta Kalma Suresi (gun)2,533,713,682,943,8012,5434,2021,81
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)51,9326,7718,2626,7424,8424,7341,6827,60
Nakit Donusu (gun)-29,83-2,71-2,50-6,550,956,466,898,66
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)6,176,466,875,245,466,413,4111,12
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)7,687,818,376,436,717,794,1313,44
ROIC (%)14,3712,8513,878,8411,3512,409,0111,08
Brut Kar Marji (%)52,8152,1353,6342,8647,9944,6342,5543,27
Esas Faaliyet Kar Marji (%)36,9533,6340,4529,2334,1537,0326,8228,33
FAVOK Marji (%)44,7744,9843,2231,8936,3235,0132,4933,33
Net Kar Marji (%)12,485,9919,8916,5816,229,5910,079,81
Hisse Basina Kar (TL)7,837,467,155,114,875,342,547,69
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)53,4252,1389,1333,6251,8344,6339,8162,27
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)39,8933,6377,4320,3630,8637,0321,0651,88
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)44,5944,9880,6023,8837,8335,0129,2453,69
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)18,225,9930,7817,2523,809,5911,0523,94

Sık Sorulan Sorular

EGGUB PD/DD oranı kaç?

EGGUB hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,75 düzeyindedir. Tarım Kimyasalları sektörü medyanı 0,75.

EGGUB FD/FAVOK oranı kaç?

EGGUB için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 3,60 düzeyindedir.

EGGUB F/Satış oranı kaç?

EGGUB hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 1,75 düzeyindedir.

EGGUB ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

EGGUB özkaynak kârlılığı %7,7 düzeyindedir (Tarım Kimyasalları sektörü medyanı %7,7).

Tarım Kimyasalları sektöründen diğer hisseler

GUBRFGübre FabrikalarıHEKTSHektaşTARKMTarkimBAGFSBandırma Gübre Fabrikaları A.Ş

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

EGGUB canlı analizini aç →