FINEMAR EGEGY Canlı Analiz →
EGEGY
Egeyapı GYO
14,73 ₺
+%2,08

Egeyapı GYO (EGEGY) Temel Oranlar

EGEGY F/K oranı 2,33 ile Gyo sektörü medyanı olan 6,70 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %47,4 düzeyinde; Gyo sektörü medyanı %8,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
2,33
PD/DD
1,11
Piyasa Değeri
2,95 Mr ₺
FD/FAVOK
1,89
F/Satış
0,53

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,331,240,840,790,850,860,711,18
Likidite (Asit-Test) Orani0,220,250,230,290,360,370,220,77
Nakit Orani0,090,030,060,060,110,180,080,28
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)64,0767,9577,8984,5785,6387,2397,5296,58
Finansal Borc Orani (%)10,007,092,272,513,343,875,617,33
Ozkaynak Orani (%)35,9332,0522,1115,4314,3712,772,483,42
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,730,650,370,130,060,020,020,01
Stok Devir Hizi1,050,910,720,410,130,050,05-0,03
Alacak Devir Hizi16,9811,839,732,140,860,370,280,11
Borc Devir Hizi10,4411,163,625,821,140,501,20-0,42
Ozkaynak Devir Hizi2,952,862,621,220,410,180,940,27
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)21,5030,8637,50170,46424,87994,801.303,013.395,79
Stokta Kalma Suresi (gun)348,14400,55510,21891,932.896,858.061,976.735,70-13.176,90
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)34,9832,69100,7662,76321,24728,87303,62-865,35
Nakit Donusu (gun)334,66398,71446,96999,633.000,488.327,917.735,09-8.915,76
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)17,0216,7510,464,173,480,21-5,16-5,73
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)47,3752,2547,3127,0524,191,67-207,70-167,74
ROIC (%)56,3749,2341,223,34-4,32-15,25-82,35-18,94
Brut Kar Marji (%)34,4432,0843,1236,2937,8038,0040,5740,57
Esas Faaliyet Kar Marji (%)28,4727,7729,7112,405,43-26,24-157,52-100,34
FAVOK Marji (%)28,6527,7530,9614,127,83-33,43-164,49-102,65
Net Kar Marji (%)21,7323,9633,6445,3074,49127,83-297,97-253,62
Hisse Basina Kar (TL)6,316,294,061,701,340,07-1,71-1,70
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)40,3532,0847,1734,7337,7438,0038,3838,54
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)30,2527,7739,9819,6015,55-26,24-803.340,42-27,24
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)30,9227,7540,9420,6321,01-33,43-868.768,05-43,61
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)16,1423,9626,7215,1357,45127,83-623.243,9223,20

Sık Sorulan Sorular

EGEGY PD/DD oranı kaç?

EGEGY hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,11 düzeyindedir. Gyo sektörü medyanı 0,39.

EGEGY FD/FAVOK oranı kaç?

EGEGY için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 1,89 düzeyindedir.

EGEGY F/Satış oranı kaç?

EGEGY hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,53 düzeyindedir.

EGEGY ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

EGEGY özkaynak kârlılığı %47,4 düzeyindedir (Gyo sektörü medyanı %8,3).

Gyo sektöründen diğer hisseler

EKGYOEmlak Konut GYOEYGYOEYG GayrimenkulFZLGYFuzul GayrimenkulHLGYOHalk GYOIDGYOİdealist GYOIHLGMİhlas GayrimenkulISGYOİş GYOKGYOKoray GYO

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

EGEGY canlı analizini aç →