FINEMAR EFOR Canlı Analiz →
EFOR
Efor Yat. San.
17,14 ₺
-%4,09

Efor Yat. San. (EFOR) Temel Oranlar

EFOR F/K oranı 2.698,44 ile Gıda sektörü medyanı olan 10,78 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %0,3 düzeyinde; Gıda sektörü medyanı %7,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
2.698,44
PD/DD
6,94
Piyasa Değeri
37,33 Mr ₺
FD/FAVOK
19,85
F/Satış
2,51

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,161,171,151,051,161,181,221,43
Likidite (Asit-Test) Orani0,500,620,550,460,580,560,600,71
Nakit Orani0,070,200,190,020,040,050,100,03
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)61,1660,5460,0763,8757,1155,1154,3848,54
Finansal Borc Orani (%)24,4518,8312,1416,4814,3217,0320,4433,06
Ozkaynak Orani (%)38,8439,4639,9336,1342,8944,8945,6251,46
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi1,211,251,231,251,321,181,090,84
Stok Devir Hizi2,913,283,083,183,513,293,042,43
Alacak Devir Hizi7,117,729,036,897,707,616,806,25
Borc Devir Hizi2,973,012,723,623,894,154,316,00
Ozkaynak Devir Hizi2,982,992,902,972,992,562,361,64
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)51,3147,3040,4252,9447,3947,9653,6958,41
Stokta Kalma Suresi (gun)125,60111,18118,44114,80104,09110,81120,20150,34
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)123,07121,31133,96100,7793,7987,8984,6660,88
Nakit Donusu (gun)53,8337,1724,9066,9857,6870,8989,24147,87
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)0,100,350,02-3,183,064,655,165,55
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)0,260,890,05-8,807,1410,3711,3010,78
ROIC (%)12,439,6616,5412,9616,4215,0515,318,66
Brut Kar Marji (%)14,8713,2718,4214,7716,5515,6018,2617,38
Esas Faaliyet Kar Marji (%)6,725,338,553,685,366,1111,9410,18
FAVOK Marji (%)10,217,7414,518,8611,749,1213,8112,81
Net Kar Marji (%)0,443,110,02-7,180,312,436,555,12
Hisse Basina Kar (TL)0,010,020,00-0,160,150,210,200,18
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)16,5313,2727,4810,0717,2415,6020,1022,19
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)8,185,3320,68-0,794,816,1115,6212,37
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)12,787,7428,561,2113,679,1215,9118,26
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)-2,353,1117,93-27,06-1,252,439,563,03

Sık Sorulan Sorular

EFOR PD/DD oranı kaç?

EFOR hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 6,94 düzeyindedir. Gıda sektörü medyanı 0,68.

EFOR FD/FAVOK oranı kaç?

EFOR için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 19,85 düzeyindedir.

EFOR F/Satış oranı kaç?

EFOR hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 2,51 düzeyindedir.

EFOR ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

EFOR özkaynak kârlılığı %0,3 düzeyindedir (Gıda sektörü medyanı %7,8).

Gıda sektöründen diğer hisseler

EKIZEkiz Yağ ve SabunEKSUNEksun GıdaELITEElite Organik GıdaETILREtiler GıdaFADEFade Gıda YatırımFRIGOFrigo Pak GıdaGOKNRGöknur GıdaGOLDAGolda Gıda

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

EFOR canlı analizini aç →