FINEMAR ECOGR Canlı Analiz →
ECOGR
Ecogreen
18,50 ₺
-%5,08

Ecogreen (ECOGR) Temel Oranlar

ECOGR F/K oranı 23,83 ile Elektrik Üretim sektörü medyanı olan 10,15 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %2,1 düzeyinde; Elektrik Üretim sektörü medyanı %3,9.

Güncel Çarpanlar

F/K
23,83
PD/DD
0,51
Piyasa Değeri
9,99 Mr ₺
FD/FAVOK
8,16
F/Satış
1,57

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran0,790,630,620,440,51-0,30-
Likidite (Asit-Test) Orani0,770,610,600,420,50-0,29-
Nakit Orani0,230,190,230,170,18-0,07-
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)50,9950,0550,5951,4652,23-50,80-
Finansal Borc Orani (%)26,6525,8329,4631,8031,52-30,15-
Ozkaynak Orani (%)49,0149,9549,4148,5447,77-49,20-
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,180,190,210,200,18-0,12-
Stok Devir Hizi36,6139,9941,0637,7949,50-27,80-
Alacak Devir Hizi6,624,697,0911,055,98-9,88-
Borc Devir Hizi3,172,436,087,034,06-8,55-
Ozkaynak Devir Hizi0,380,380,430,410,38-0,27-
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)55,1777,8251,4733,0461,01-36,93-
Stokta Kalma Suresi (gun)9,979,138,899,667,37-13,13-
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)115,14150,3860,0251,9089,88-42,70-
Nakit Donusu (gun)-50,00-63,430,33-9,20-21,50-7,36-
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)1,040,991,330,591,18-4,08-
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)2,131,972,691,212,47-8,29-
ROIC (%)4,134,535,502,301,87-1,94-
Brut Kar Marji (%)28,5320,5724,2712,9617,9417,7811,4823,07
Esas Faaliyet Kar Marji (%)17,6214,0322,0918,4423,4832,7010,6527,00
FAVOK Marji (%)33,1625,0129,6418,2322,0623,0325,2633,64
Net Kar Marji (%)3,922,557,214,495,5610,3028,7846,11
Hisse Basina Kar (TL)0,780,670,840,420,81-3,07-
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)38,9320,5759,09-6,1118,0517,78-8,67-39,43
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)22,3114,0333,32-0,8816,7532,70-17,79-21,59
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)43,8125,0164,793,5221,3523,0310,70-84,23
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)5,702,5515,560,382,1110,30-1,3439,45

Sık Sorulan Sorular

ECOGR PD/DD oranı kaç?

ECOGR hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,51 düzeyindedir. Elektrik Üretim sektörü medyanı 0,48.

ECOGR FD/FAVOK oranı kaç?

ECOGR için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 8,16 düzeyindedir.

ECOGR F/Satış oranı kaç?

ECOGR hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 1,57 düzeyindedir.

ECOGR ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

ECOGR özkaynak kârlılığı %2,1 düzeyindedir (Elektrik Üretim sektörü medyanı %3,9).

Elektrik Üretim sektöründen diğer hisseler

ENDAEEnda EnerjiENTRAIc Enterra YenilenebilirESENEsenboğa ElektrikGWINDGalata Wind EnerjiHUNERHun EnerjiIZENRİzdemir EnerjiMETENMetgün EnerjiODASOdaş Elektrik Üretim

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

ECOGR canlı analizini aç →