FINEMAR DYOBY Canlı Analiz →
DYOBY
DYO Boya
7,99 ₺
-%6,22

DYO Boya (DYOBY) Temel Oranlar

DYOBY F/K oranı 12,59 ile BIST geneli medyanı olan 9,39 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %2,1 düzeyinde; BIST geneli medyanı %10,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
12,59
PD/DD
0,27
Piyasa Değeri
2,40 Mr ₺
FD/FAVOK
4,32
F/Satış
0,21

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran0,670,710,640,690,690,820,770,84
Likidite (Asit-Test) Orani0,500,520,500,480,470,640,600,56
Nakit Orani0,020,020,020,020,010,010,050,02
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)58,5359,1559,7260,2962,1463,1659,9762,75
Finansal Borc Orani (%)29,8329,5031,6732,5027,8426,1031,5432,44
Ozkaynak Orani (%)41,4740,8540,2839,7137,8636,8440,0337,25
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,580,530,610,670,660,690,851,02
Stok Devir Hizi4,514,356,134,343,634,466,625,59
Alacak Devir Hizi3,182,313,073,453,222,383,864,00
Borc Devir Hizi2,512,523,032,922,382,744,013,85
Ozkaynak Devir Hizi1,471,361,531,741,792,022,233,46
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)114,94157,99118,96105,92113,22153,4894,5391,21
Stokta Kalma Suresi (gun)80,8783,8459,5184,13100,6681,9255,1365,32
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)145,20144,83120,56125,13153,38133,3791,0594,78
Nakit Donusu (gun)50,6097,0057,9264,9260,50102,0258,6161,75
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)0,89-2,17-2,33-3,73-4,83-0,62-1,134,69
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)2,14-5,30-5,80-9,38-12,75-1,68-2,8312,59
ROIC (%)5,171,692,343,693,038,314,977,71
Brut Kar Marji (%)33,2935,8931,7633,0631,3934,1727,2324,09
Esas Faaliyet Kar Marji (%)3,835,463,974,52-3,227,656,405,47
FAVOK Marji (%)17,4120,9116,0118,0414,0518,4713,679,44
Net Kar Marji (%)0,822,28-4,18-5,70-11,580,40-1,580,39
Hisse Basina Kar (TL)0,63-1,45-1,42-2,22-2,76-0,37-0,562,09
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)31,1735,8928,0235,9127,2134,1737,1927,20
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)2,505,462,3717,76-19,587,659,3411,31
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)14,5620,9110,1424,877,3918,4727,0711,04
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)-0,372,280,214,36-29,630,40-7,82-3,64

Sık Sorulan Sorular

DYOBY PD/DD oranı kaç?

DYOBY hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,27 düzeyindedir. BIST geneli medyanı 0,84.

DYOBY FD/FAVOK oranı kaç?

DYOBY için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 4,32 düzeyindedir.

DYOBY F/Satış oranı kaç?

DYOBY hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,21 düzeyindedir.

DYOBY ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

DYOBY özkaynak kârlılığı %2,1 düzeyindedir (BIST geneli medyanı %10,8).

Boya sektöründen diğer hisseler

EMNISEminiş AmbalajIZFASİzmir FırçaMRSHLMarshall

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

DYOBY canlı analizini aç →