FINEMAR DURKN Canlı Analiz →
DURKN
Durukan Şekerleme
8,74 ₺
-%1,80

Durukan Şekerleme (DURKN) Temel Oranlar

DURKN F/K oranı 101,86 ile Gıda sektörü medyanı olan 10,78 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %0,4 düzeyinde; Gıda sektörü medyanı %7,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
101,86
PD/DD
0,43
Piyasa Değeri
1,16 Mr ₺
FD/FAVOK
7,24
F/Satış
0,94

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran2,112,302,342,992,281,932,082,04
Likidite (Asit-Test) Orani0,810,821,171,231,210,841,221,35
Nakit Orani0,100,170,210,330,620,290,430,61
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)40,1338,8438,1736,6343,3435,4735,8036,48
Finansal Borc Orani (%)33,1132,0228,9027,2533,2423,6423,2321,33
Ozkaynak Orani (%)59,8761,1661,8363,3756,6664,5364,2063,52
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,300,320,340,330,310,320,460,43
Stok Devir Hizi0,490,450,580,590,580,551,071,12
Alacak Devir Hizi2,192,661,782,121,862,582,452,37
Borc Devir Hizi4,113,652,632,441,932,552,772,63
Ozkaynak Devir Hizi0,520,510,550,530,560,500,750,68
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)166,88137,39204,55172,53195,85141,48149,14153,93
Stokta Kalma Suresi (gun)743,99808,82634,03617,16632,62664,26339,80326,14
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)88,84100,02138,75149,82189,51142,86131,75138,82
Nakit Donusu (gun)822,03846,18699,82639,87638,96662,89357,18341,25
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)0,251,543,562,893,804,343,776,53
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)0,422,525,754,566,706,725,8710,28
ROIC (%)3,106,068,866,217,036,678,8319,18
Brut Kar Marji (%)34,2825,0152,0548,6351,9850,5842,5043,38
Esas Faaliyet Kar Marji (%)8,09-10,0727,9325,3136,3124,3221,0025,66
FAVOK Marji (%)15,83-0,1133,6629,7729,4021,9626,1928,62
Net Kar Marji (%)-18,37-19,9312,2310,879,4618,4011,0311,88
Hisse Basina Kar (TL)0,090,491,030,771,040,980,761,24
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)40,1625,0160,6042,9053,2650,5839,2251,00
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)19,62-10,0734,466,4847,2924,323,6218,66
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)25,95-0,1143,3630,4036,2221,9617,1216,05
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)-17,38-19,9315,6213,281,2818,407,8547,71

Sık Sorulan Sorular

DURKN PD/DD oranı kaç?

DURKN hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,43 düzeyindedir. Gıda sektörü medyanı 0,68.

DURKN FD/FAVOK oranı kaç?

DURKN için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 7,24 düzeyindedir.

DURKN F/Satış oranı kaç?

DURKN hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,94 düzeyindedir.

DURKN ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

DURKN özkaynak kârlılığı %0,4 düzeyindedir (Gıda sektörü medyanı %7,8).

Gıda sektöründen diğer hisseler

EFOREfor Yat. San.EKIZEkiz Yağ ve SabunEKSUNEksun GıdaELITEElite Organik GıdaETILREtiler GıdaFADEFade Gıda YatırımFRIGOFrigo Pak GıdaGOKNRGöknur Gıda

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

DURKN canlı analizini aç →