FINEMAR DOHOL Canlı Analiz →
DOHOL
Doğan Holding
16,38 ₺
-%1,15

Doğan Holding (DOHOL) Temel Oranlar

DOHOL F/K oranı 6,71 ile Holdingler sektörü medyanı olan 7,42 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %6,7 düzeyinde; Holdingler sektörü medyanı %11,0.

Güncel Çarpanlar

F/K
6,71
PD/DD
0,45
Piyasa Değeri
42,87 Mr ₺
FD/FAVOK
A/D
F/Satış
0,40

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,591,611,571,701,691,691,701,63
Likidite (Asit-Test) Orani1,491,501,471,591,561,501,551,43
Nakit Orani1,031,051,021,111,061,021,080,98
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)56,6855,0254,6553,9754,9955,1554,5953,61
Finansal Borc Orani (%)19,8219,6418,7317,6719,4621,1221,8420,81
Ozkaynak Orani (%)43,3244,9845,3546,0345,0144,8545,4146,39
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,560,580,580,600,680,680,720,87
Stok Devir Hizi6,015,296,185,836,145,396,918,01
Alacak Devir Hizi12,6713,6311,6211,7513,2912,9113,1414,83
Borc Devir Hizi7,347,407,629,1713,4512,0314,2416,18
Ozkaynak Devir Hizi1,271,281,271,301,451,431,511,82
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)28,8226,7731,4231,0627,4728,2727,7724,61
Stokta Kalma Suresi (gun)60,7768,9659,1062,5859,4967,7052,8045,56
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)49,7349,3447,8839,8127,1430,3325,6322,56
Nakit Donusu (gun)39,8646,3942,6453,8259,8265,6354,9447,61
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)2,901,480,970,571,271,903,092,52
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)6,693,302,141,242,814,246,815,44
ROIC (%)8,606,8710,4311,414,736,768,2910,99
Brut Kar Marji (%)22,6024,3918,1316,7615,8915,4712,3811,18
Esas Faaliyet Kar Marji (%)12,3313,4812,4313,1112,8212,168,196,92
FAVOK Marji (%)15,4317,5411,3310,639,539,405,615,51
Net Kar Marji (%)7,041,391,91-0,57-1,13-2,735,114,91
Hisse Basina Kar (TL)2,441,140,680,370,781,121,651,27
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)20,8624,3922,1518,5616,2715,4716,656,44
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)11,2113,4810,4313,6913,4412,1612,69-3,48
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)13,3717,5413,4012,929,649,405,95-1,19
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)12,551,399,240,580,35-2,735,824,24

Sık Sorulan Sorular

DOHOL PD/DD oranı kaç?

DOHOL hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,45 düzeyindedir. Holdingler sektörü medyanı 0,50.

DOHOL F/Satış oranı kaç?

DOHOL hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,40 düzeyindedir.

DOHOL ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

DOHOL özkaynak kârlılığı %6,7 düzeyindedir (Holdingler sektörü medyanı %11,0).

Holdingler sektöründen diğer hisseler

ECZYTEczacıbaşı YatırımEUHOLEuro YatırımGLRYHGüler Yatırım HoldingGLYHOGlobal Yatırım HoldingGSDHOGSD Holding A.Ş.HEDEFHedef HoldingIEYHOIşıklar Enerji ve Yapı HoldingIHLASİhlas Holding

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

DOHOL canlı analizini aç →