FINEMAR DOAS Canlı Analiz →
DOAS
Doğuş Otomotiv
130,60 ₺
+%1,01

Doğuş Otomotiv (DOAS) Temel Oranlar

DOAS F/K oranı 11,72 ile Otomotiv sektörü medyanı olan 9,83 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %3,3 düzeyinde; Otomotiv sektörü medyanı %11,4.

Güncel Çarpanlar

F/K
11,72
PD/DD
0,39
Piyasa Değeri
28,73 Mr ₺
FD/FAVOK
4,14
F/Satış
0,10

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,301,251,431,381,281,271,581,59
Likidite (Asit-Test) Orani0,550,550,780,500,490,621,010,73
Nakit Orani0,030,090,120,060,050,090,350,07
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)51,5253,0548,4947,1350,5048,0240,4038,39
Finansal Borc Orani (%)22,0022,7123,5821,1318,3614,2513,1314,30
Ozkaynak Orani (%)48,4846,9551,5152,8749,5051,9859,6061,61
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi2,002,202,302,352,222,152,352,67
Stok Devir Hizi5,717,159,836,896,628,2312,148,76
Alacak Devir Hizi17,0618,4815,3918,9917,2516,1113,1116,95
Borc Devir Hizi8,0810,7113,3711,049,0610,7813,8412,83
Ozkaynak Devir Hizi4,094,494,194,174,063,783,914,52
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)21,4019,7523,7219,2221,1622,6627,8421,53
Stokta Kalma Suresi (gun)63,9751,0737,1352,9955,1044,3530,0741,65
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)45,1634,0927,3033,0740,2833,8726,3828,46
Nakit Donusu (gun)40,2036,7433,5439,1435,9833,1431,5334,72
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)1,602,272,415,223,714,558,2312,56
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)3,304,834,689,877,508,7513,8220,38
ROIC (%)4,846,606,9011,369,2512,1918,1822,47
Brut Kar Marji (%)12,4313,3012,4813,3013,2216,1716,0516,63
Esas Faaliyet Kar Marji (%)4,294,644,506,296,296,588,6210,54
FAVOK Marji (%)5,866,375,756,936,686,858,8910,89
Net Kar Marji (%)2,081,161,232,962,601,374,034,95
Hisse Basina Kar (TL)11,1514,8914,2830,1020,6121,9234,5147,40
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)11,6613,3010,5913,4611,0316,1714,8112,48
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)3,984,640,386,296,086,584,546,10
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)5,426,373,047,416,566,854,625,85
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)2,901,16-2,753,643,521,372,080,74

Sık Sorulan Sorular

DOAS PD/DD oranı kaç?

DOAS hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,39 düzeyindedir. Otomotiv sektörü medyanı 1,00.

DOAS FD/FAVOK oranı kaç?

DOAS için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 4,14 düzeyindedir.

DOAS F/Satış oranı kaç?

DOAS hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,10 düzeyindedir.

DOAS ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

DOAS özkaynak kârlılığı %3,3 düzeyindedir (Otomotiv sektörü medyanı %11,4).

Otomotiv sektöründen diğer hisseler

FROTOFord OtosanKARSNKarsan OtomotivOTKAROtokarTMSNTümosan Motor ve TraktörTOASOTofaş FabrikaTTRAKTürk TraktörASUZUAnadolu Isuzu

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

DOAS canlı analizini aç →