FINEMAR DMRGD Canlı Analiz →
DMRGD
DMR Unlu Mamüller
6,30 ₺
+%1,45

DMR Unlu Mamüller (DMRGD) Temel Oranlar

DMRGD F/K oranı 48,02 ile Gıda sektörü medyanı olan 10,78 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %9,2 düzeyinde; Gıda sektörü medyanı %7,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
48,02
PD/DD
4,42
Piyasa Değeri
9,34 Mr ₺
FD/FAVOK
32,92
F/Satış
5,78

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran2,092,282,232,253,022,682,696,34
Likidite (Asit-Test) Orani1,791,901,851,971,961,521,515,94
Nakit Orani0,450,090,030,460,360,800,552,89
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)28,5327,2629,0428,3723,7225,0526,1913,39
Finansal Borc Orani (%)2,172,653,271,191,191,331,041,08
Ozkaynak Orani (%)71,4772,7470,9671,6376,2874,9573,8186,61
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,590,550,550,650,530,530,470,37
Stok Devir Hizi2,302,012,045,992,091,931,819,34
Alacak Devir Hizi4,323,403,322,832,763,063,662,35
Borc Devir Hizi3,583,613,974,243,533,874,114,98
Ozkaynak Devir Hizi0,810,750,760,830,680,680,600,43
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)84,39107,27110,03128,78132,20119,1899,70155,50
Stokta Kalma Suresi (gun)158,83181,56179,1760,97174,63189,46202,0639,10
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)102,00101,0291,8686,12103,3294,2288,7573,25
Nakit Donusu (gun)141,22187,81197,33103,63203,51214,42213,00121,35
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)6,584,494,397,966,678,477,126,86
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)9,206,176,1911,128,7411,309,657,92
ROIC (%)10,477,466,721,944,335,055,628,98
Brut Kar Marji (%)54,3049,7345,7853,9149,9648,5943,1637,70
Esas Faaliyet Kar Marji (%)19,5920,3613,959,097,1112,2310,6933,58
FAVOK Marji (%)19,9121,9113,5313,2512,0415,890,45-3,65
Net Kar Marji (%)11,5222,228,805,633,1522,3217,166,20
Hisse Basina Kar (TL)0,130,080,070,130,110,120,090,08
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)59,1249,7331,4960,3352,4448,5946,9634,29
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)18,7720,3622,5012,29-2,1712,23-5,2766,87
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)17,8021,9114,0315,215,0515,893,31-8,60
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)0,2522,2214,379,66-31,6822,3224,8110,41

Sık Sorulan Sorular

DMRGD PD/DD oranı kaç?

DMRGD hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 4,42 düzeyindedir. Gıda sektörü medyanı 0,68.

DMRGD FD/FAVOK oranı kaç?

DMRGD için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 32,92 düzeyindedir.

DMRGD F/Satış oranı kaç?

DMRGD hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 5,78 düzeyindedir.

DMRGD ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

DMRGD özkaynak kârlılığı %9,2 düzeyindedir (Gıda sektörü medyanı %7,8).

Gıda sektöründen diğer hisseler

DUNYHDünya HoldingDURKNDurukan ŞekerlemeEFOREfor Yat. San.EKIZEkiz Yağ ve SabunEKSUNEksun GıdaELITEElite Organik GıdaETILREtiler GıdaFADEFade Gıda Yatırım

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

DMRGD canlı analizini aç →