FINEMAR DESA Canlı Analiz →
DESA
Desa Deri Sanayii
8,07 ₺
+%4,53

Desa Deri Sanayii (DESA) Temel Oranlar

DESA F/K oranı 6,96 ile BIST geneli medyanı olan 9,39 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %12,0 düzeyinde; BIST geneli medyanı %10,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
6,96
PD/DD
0,83
Piyasa Değeri
3,95 Mr ₺
FD/FAVOK
2,71
F/Satış
0,89

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran3,353,142,892,863,152,872,321,79
Likidite (Asit-Test) Orani1,881,811,881,902,222,051,751,79
Nakit Orani1,491,511,491,401,771,631,301,10
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)25,2024,5928,1529,8525,6527,9633,4042,25
Finansal Borc Orani (%)6,416,065,887,275,876,237,1819,43
Ozkaynak Orani (%)74,8075,4171,8570,1574,3572,0466,6057,75
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,810,830,820,780,860,930,900,92
Stok Devir Hizi1,281,391,672,672,292,342,6410,55
Alacak Devir Hizi10,6612,089,789,3910,6410,2910,729,80
Borc Devir Hizi2,692,822,362,362,692,682,452,22
Ozkaynak Devir Hizi1,091,131,171,211,311,341,391,64
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)34,2430,2037,3438,8834,3135,4834,0437,24
Stokta Kalma Suresi (gun)285,09262,95218,69136,88159,53156,30138,4534,60
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)135,75129,31154,62154,73135,74136,33148,99164,67
Nakit Donusu (gun)183,59163,84101,4021,0358,1055,4523,50-92,83
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)8,9610,2610,887,678,8010,838,1515,58
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)11,9813,6115,1410,9411,8315,0412,2326,98
ROIC (%)10,0612,7013,4812,2213,2315,5813,8221,99
Brut Kar Marji (%)57,5356,8258,5856,3454,9653,5157,3657,12
Esas Faaliyet Kar Marji (%)13,3413,4519,8621,0020,3816,1518,4420,15
FAVOK Marji (%)16,7322,0323,9021,8422,4425,4029,1929,78
Net Kar Marji (%)8,7011,7415,2013,4013,1916,0711,0013,75
Hisse Basina Kar (TL)1,161,211,180,830,810,940,671,38
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)58,0756,8265,7459,6956,0953,5158,0551,92
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)13,2613,4516,2222,5023,6816,1513,5622,99
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)12,7022,0330,5020,4120,1225,4027,5326,27
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)6,3911,7420,9913,9110,9516,073,1814,31

Sık Sorulan Sorular

DESA PD/DD oranı kaç?

DESA hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,83 düzeyindedir. BIST geneli medyanı 0,84.

DESA FD/FAVOK oranı kaç?

DESA için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 2,71 düzeyindedir.

DESA F/Satış oranı kaç?

DESA hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,89 düzeyindedir.

DESA ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

DESA özkaynak kârlılığı %12,0 düzeyindedir (BIST geneli medyanı %10,8).

Deri Giyim sektöründen diğer hisseler

ENSRIEnsari DeriDERHLDerlüks Yatırım HoldingDERIMDerimod

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

DESA canlı analizini aç →