FINEMAR DAPGM Canlı Analiz →
DAPGM
Dap Gayrimenkul
2,33 ₺
-%2,51

Dap Gayrimenkul (DAPGM) Temel Oranlar

DAPGM F/K oranı 7,43 ile Gyo sektörü medyanı olan 6,70 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %4,7 düzeyinde; Gyo sektörü medyanı %8,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
7,43
PD/DD
0,35
Piyasa Değeri
6,17 Mr ₺
FD/FAVOK
1,07
F/Satış
0,63

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran2,372,222,272,342,141,971,922,00
Likidite (Asit-Test) Orani1,951,881,972,021,841,871,851,89
Nakit Orani0,290,310,290,360,260,220,350,35
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)51,7651,9453,3453,7152,8152,9154,5154,26
Finansal Borc Orani (%)7,508,319,319,7710,848,4510,1910,97
Ozkaynak Orani (%)48,2448,0646,6646,2947,1947,0945,4945,74
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,310,320,290,280,340,330,350,45
Stok Devir Hizi1,282,192,241,391,823,764,755,31
Alacak Devir Hizi-----6.154,644.747,232.943,17
Borc Devir Hizi28,3627,0335,5721,2427,7727,6727,1825,96
Ozkaynak Devir Hizi0,640,680,640,620,720,720,791,12
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)-----0,060,080,12
Stokta Kalma Suresi (gun)285,31166,98163,23263,40200,0597,1976,8468,72
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)12,8713,5010,2617,1813,1513,1913,4314,06
Nakit Donusu (gun)-----84,0663,4954,79
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)2,273,503,323,223,303,233,6111,47
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)4,707,277,116,956,996,867,9425,09
ROIC (%)36,5436,9334,0836,1539,7941,3545,6753,49
Brut Kar Marji (%)80,5075,8074,8078,4177,2276,5478,4577,34
Esas Faaliyet Kar Marji (%)75,2269,8568,9172,8370,9271,2574,6273,28
FAVOK Marji (%)75,5370,1370,0574,3772,9271,6074,8573,47
Net Kar Marji (%)8,432,1813,0318,2617,971,1712,2016,00
Hisse Basina Kar (TL)0,310,440,390,370,340,300,310,93
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)85,7375,8065,5080,6677,7376,5482,4974,76
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)81,2169,8558,8076,4370,6871,2579,5372,44
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)81,5470,1358,9277,1173,9071,6079,9172,46
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)15,402,18-0,4618,7930,421,17-1,7311,57

Sık Sorulan Sorular

DAPGM PD/DD oranı kaç?

DAPGM hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,35 düzeyindedir. Gyo sektörü medyanı 0,39.

DAPGM FD/FAVOK oranı kaç?

DAPGM için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 1,07 düzeyindedir.

DAPGM F/Satış oranı kaç?

DAPGM hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,63 düzeyindedir.

DAPGM ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

DAPGM özkaynak kârlılığı %4,7 düzeyindedir (Gyo sektörü medyanı %8,3).

Gyo sektöründen diğer hisseler

DGGYODoğuş GYODZGYODeniz GYOEDIPEdip Gayrimenkul Yat. San.EGEGYEgeyapı GYOEKGYOEmlak Konut GYOEYGYOEYG GayrimenkulFZLGYFuzul GayrimenkulHLGYOHalk GYO

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

DAPGM canlı analizini aç →