FINEMAR CVKMD Canlı Analiz →
CVKMD
Cvk Maden
11,98 ₺
-%0,33

Cvk Maden (CVKMD) Temel Oranlar

CVKMD F/K oranı 175,69 ile BIST geneli medyanı olan 9,39 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %2,0 düzeyinde; BIST geneli medyanı %10,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
175,69
PD/DD
3,60
Piyasa Değeri
45,28 Mr ₺
FD/FAVOK
32,91
F/Satış
10,13

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran0,250,320,360,380,440,380,351,46
Likidite (Asit-Test) Orani0,190,230,270,310,390,310,291,29
Nakit Orani0,070,120,170,200,240,110,170,98
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)53,1660,1659,6558,7057,4355,7356,6026,31
Finansal Borc Orani (%)15,8914,7210,2113,0011,1314,5114,4310,10
Ozkaynak Orani (%)46,8439,8440,3541,3042,5744,2743,4073,69
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,190,160,180,230,270,310,320,61
Stok Devir Hizi8,275,305,397,4110,447,956,7713,60
Alacak Devir Hizi34,1119,9237,2942,7516,5913,1419,7417,51
Borc Devir Hizi5,295,585,625,716,805,904,688,01
Ozkaynak Devir Hizi0,430,390,430,460,530,590,620,81
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)10,7018,339,798,5422,0127,7818,4920,84
Stokta Kalma Suresi (gun)44,1668,8667,7149,2934,9545,9053,9026,84
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)69,0465,4765,0063,9153,6661,8577,9445,55
Nakit Donusu (gun)-14,1921,7212,50-6,093,3011,83-5,552,13
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)0,96-0,130,645,417,417,186,368,47
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)2,05-0,321,5913,0917,4016,2214,6511,50
ROIC (%)2,913,114,254,176,255,866,539,86
Brut Kar Marji (%)38,2534,5527,8830,4932,5730,5436,1139,49
Esas Faaliyet Kar Marji (%)21,247,9014,7116,4722,1314,4718,7723,37
FAVOK Marji (%)40,3936,2925,9125,9628,4329,0732,8432,88
Net Kar Marji (%)27,9914,504,3116,3531,9032,0430,4215,08
Hisse Basina Kar (TL)0,18-0,020,100,811,010,860,680,46
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)39,7634,5519,4125,9034,4230,5424,9835,67
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)26,657,909,033,9629,1514,473,6222,13
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)42,0536,2925,7620,5027,8429,0732,7130,72
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)33,4714,50-34,64-18,0231,7732,0480,9224,68

Sık Sorulan Sorular

CVKMD PD/DD oranı kaç?

CVKMD hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 3,60 düzeyindedir. BIST geneli medyanı 0,84.

CVKMD FD/FAVOK oranı kaç?

CVKMD için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 32,91 düzeyindedir.

CVKMD F/Satış oranı kaç?

CVKMD hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 10,13 düzeyindedir.

CVKMD ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

CVKMD özkaynak kârlılığı %2,0 düzeyindedir (BIST geneli medyanı %10,8).

Madencilik sektöründen diğer hisseler

MARBLTureks TurunçPRKMEPark Elek. MadencilikRUZYERuzy Madencilik ve EnerjiTRALTTürk AltınTRMETTR Anadolu MetalVSNMDVişne Madencilik

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

CVKMD canlı analizini aç →