FINEMAR CLEBI Canlı Analiz →
CLEBI
Çelebi
1.223,00 ₺
+%0,08

Çelebi (CLEBI) Temel Oranlar

CLEBI F/K oranı 8,65 ile Havayolları Ve Hizm. sektörü medyanı olan 8,65 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %49,0 düzeyinde; Havayolları Ve Hizm. sektörü medyanı %11,0.

Güncel Çarpanlar

F/K
8,65
PD/DD
4,24
Piyasa Değeri
29,72 Mr ₺
FD/FAVOK
6,74
F/Satış
1,62

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,271,261,371,190,861,581,311,18
Likidite (Asit-Test) Orani1,241,231,331,170,841,561,291,15
Nakit Orani0,560,620,590,600,420,940,770,64
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)70,0567,3365,6869,1875,8462,7863,5367,37
Finansal Borc Orani (%)45,9844,2143,7943,8645,6034,8833,0833,79
Ozkaynak Orani (%)29,9532,6734,3230,8224,1637,2236,4732,63
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,810,740,830,951,121,071,101,05
Stok Devir Hizi59,3260,3462,2374,8684,2486,9990,6874,76
Alacak Devir Hizi8,648,588,909,6510,8210,4811,4910,04
Borc Devir Hizi6,846,986,628,289,9211,329,829,21
Ozkaynak Devir Hizi2,992,132,353,014,283,033,263,31
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)42,2442,5641,0337,8433,7534,8331,7736,34
Stokta Kalma Suresi (gun)6,156,055,874,884,334,204,034,88
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)53,3652,3155,1344,0936,8032,2437,1839,63
Nakit Donusu (gun)-4,97-3,69-8,23-1,381,286,79-1,391,59
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)14,6712,6014,8712,8715,0315,8618,2115,11
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)48,9938,5643,3441,7562,1942,6249,9246,30
ROIC (%)29,3624,3125,1925,7427,5834,4638,8636,66
Brut Kar Marji (%)29,1625,1734,4433,5428,7426,3931,2932,53
Esas Faaliyet Kar Marji (%)16,258,2422,9823,1114,4813,2422,2124,54
FAVOK Marji (%)22,9117,4630,1129,1724,4721,6127,4429,19
Net Kar Marji (%)6,120,1419,9513,918,179,5218,6018,01
Hisse Basina Kar (TL)141,33129,55149,68135,68135,31146,15146,77120,19
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)32,2825,1741,4741,9831,1426,3927,9837,24
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)22,548,2421,9738,3115,7413,2415,9730,14
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)27,1917,4637,3837,4627,3921,6122,7733,82
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)10,810,1466,8524,006,809,5220,1624,03

Sık Sorulan Sorular

CLEBI PD/DD oranı kaç?

CLEBI hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 4,24 düzeyindedir. Havayolları Ve Hizm. sektörü medyanı 1,00.

CLEBI FD/FAVOK oranı kaç?

CLEBI için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 6,74 düzeyindedir.

CLEBI F/Satış oranı kaç?

CLEBI hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 1,62 düzeyindedir.

CLEBI ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

CLEBI özkaynak kârlılığı %49,0 düzeyindedir (Havayolları Ve Hizm. sektörü medyanı %11,0).

Havayolları Ve Hizm. sektöründen diğer hisseler

PGSUSPegasus Hava TaşımacılığıTAVHLTAV HoldingTHYAOTürk Hava Yolları

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

CLEBI canlı analizini aç →