FINEMAR BRYAT Canlı Analiz →
BRYAT
Borusan Yatırım
1.181,00 ₺
-%4,22

Borusan Yatırım (BRYAT) Temel Oranlar

BRYAT F/K oranı 7,74 ile Holdingler sektörü medyanı olan 7,42 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %13,1 düzeyinde; Holdingler sektörü medyanı %11,0.

Güncel Çarpanlar

F/K
7,74
PD/DD
1,01
Piyasa Değeri
33,22 Mr ₺
FD/FAVOK
A/D
F/Satış
178,18

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran5,3272,134,9776,5248,6917,314,80100,47
Likidite (Asit-Test) Orani5,3272,134,9776,5248,6917,314,80100,47
Nakit Orani4,7371,144,9015,7511,7716,924,3487,08
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)6,195,117,765,114,746,977,143,76
Finansal Borc Orani (%)0,000,000,000,000,000,000,000,00
Ozkaynak Orani (%)93,8194,8992,2494,8995,2693,0392,8696,24
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,010,010,000,000,000,000,000,00
Stok Devir Hizi--------
Alacak Devir Hizi------6.964,79-
Borc Devir Hizi0,000,000,000,000,000,000,000,00
Ozkaynak Devir Hizi0,010,010,000,000,000,000,000,00
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)------0,05-
Stokta Kalma Suresi (gun)--------
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)--------
Nakit Donusu (gun)--------
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)12,2911,8212,226,517,527,297,266,19
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)13,1112,4613,256,877,907,837,826,43
ROIC (%)10,249,509,56-0,26-0,31-0,22-0,19-0,12
Brut Kar Marji (%)100,00100,00100,00100,00100,00100,00100,00100,00
Esas Faaliyet Kar Marji (%)41,5067,164.529,59-65,12-27,2135,93-63,49-34,48
FAVOK Marji (%)39,5367,58-181,15-58,18-19,9338,23-57,39-28,96
Net Kar Marji (%)224,4087,055.174,551.309,79857,13395,872.559,121.478,23
Hisse Basina Kar (TL)152,54158,14165,0072,3075,6875,5472,2960,39
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)-100,00---100,00100,00-
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)-67,16---35,9365.868.491,43-
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)-67,58---38,2364.547.557,14-
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)-87,05---395,87-2.453.633.140,00-

Sık Sorulan Sorular

BRYAT PD/DD oranı kaç?

BRYAT hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,01 düzeyindedir. Holdingler sektörü medyanı 0,50.

BRYAT F/Satış oranı kaç?

BRYAT hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 178,18 düzeyindedir.

BRYAT ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

BRYAT özkaynak kârlılığı %13,1 düzeyindedir (Holdingler sektörü medyanı %11,0).

Holdingler sektöründen diğer hisseler

COSMOCosmos Yatırım HoldingDENGEDenge HoldingDOHOLDoğan HoldingECZYTEczacıbaşı YatırımEUHOLEuro YatırımGLRYHGüler Yatırım HoldingGLYHOGlobal Yatırım HoldingGSDHOGSD Holding A.Ş.

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

BRYAT canlı analizini aç →