FINEMAR BRSAN Canlı Analiz →
BRSAN
Borusan Birleşik Boru Fab.
632,00 ₺
-%0,63

Borusan Birleşik Boru Fab. (BRSAN) Temel Oranlar

BRSAN F/K oranı 36,27 ile Demir-Çelik Temel sektörü medyanı olan 17,96 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %5,7 düzeyinde; Demir-Çelik Temel sektörü medyanı %4,0.

Güncel Çarpanlar

F/K
36,27
PD/DD
2,06
Piyasa Değeri
89,60 Mr ₺
FD/FAVOK
14,39
F/Satış
1,04

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,111,121,181,221,201,231,291,31
Likidite (Asit-Test) Orani0,520,510,570,550,550,640,640,59
Nakit Orani0,200,210,170,120,150,160,120,10
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)55,5454,7650,4749,9054,2351,2045,7147,75
Finansal Borc Orani (%)17,1918,4517,4018,3718,4220,8222,1126,37
Ozkaynak Orani (%)44,4645,2449,5350,1045,7748,8054,2952,25
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,991,031,090,970,820,800,991,10
Stok Devir Hizi3,123,554,123,302,552,763,643,73
Alacak Devir Hizi8,669,7910,348,657,107,379,9410,76
Borc Devir Hizi6,677,629,017,675,714,837,2310,07
Ozkaynak Devir Hizi2,212,202,111,891,741,692,002,33
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)42,1237,2735,3142,2151,4149,5536,7033,92
Stokta Kalma Suresi (gun)117,00102,8988,57110,77142,88132,02100,1697,90
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)54,7147,8940,4947,5963,9875,6050,4736,25
Nakit Donusu (gun)104,4292,2783,39105,39130,32105,9786,3995,56
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)2,532,101,671,35-0,36-1,34-0,412,31
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)5,694,653,372,69-0,78-2,75-0,754,42
ROIC (%)6,495,535,104,291,711,503,205,18
Brut Kar Marji (%)10,546,598,418,988,345,216,557,64
Esas Faaliyet Kar Marji (%)6,031,854,295,074,001,013,104,50
FAVOK Marji (%)8,764,686,687,376,372,664,285,55
Net Kar Marji (%)4,121,491,782,992,05-2,46-0,410,73
Hisse Basina Kar (TL)17,4312,918,977,02-1,89-6,19-1,609,32
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)13,426,596,989,8310,395,212,664,09
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)9,071,852,316,505,961,01-1,870,33
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)11,744,684,948,698,802,66-0,231,50
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)6,041,49-1,304,245,01-2,46-4,46-2,46

Sık Sorulan Sorular

BRSAN PD/DD oranı kaç?

BRSAN hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 2,06 düzeyindedir. Demir-Çelik Temel sektörü medyanı 0,62.

BRSAN FD/FAVOK oranı kaç?

BRSAN için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 14,39 düzeyindedir.

BRSAN F/Satış oranı kaç?

BRSAN hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 1,04 düzeyindedir.

BRSAN ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

BRSAN özkaynak kârlılığı %5,7 düzeyindedir (Demir-Çelik Temel sektörü medyanı %4,0).

Demir-Çelik Temel sektöründen diğer hisseler

CELHAÇelik HalatCEMTSÇemtasDOFERDofer YapıEKDMREkincilerERCBErciyas Çelik BoruEREGLEreğli Demir ÇelikISDMRİskenderun Demir ÇelikIZMDCİzmir Demir Çelik

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

BRSAN canlı analizini aç →