FINEMAR BRKO Canlı Analiz →
BRKO
Birko Mensucat
5,37 ₺
-%7,41

Birko Mensucat (BRKO) Temel Oranlar

BRKO F/K oranı 5,14 ile Tekstil Entegre sektörü medyanı olan 9,13 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %7,7 düzeyinde; Tekstil Entegre sektörü medyanı %6,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
5,14
PD/DD
0,39
Piyasa Değeri
751,8 Mn ₺
FD/FAVOK
22,24
F/Satış
2,62

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran0,551,542,451,763,085,514,123,91
Likidite (Asit-Test) Orani0,441,212,201,602,905,143,913,65
Nakit Orani0,000,010,030,010,010,000,010,00
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)64,6919,3815,9511,018,387,387,495,41
Finansal Borc Orani (%)16,718,896,433,471,050,660,921,06
Ozkaynak Orani (%)35,3180,6284,0588,9991,6292,6292,5194,59
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,080,070,080,060,070,080,060,03
Stok Devir Hizi1,961,092,961,813,332,842,250,74
Alacak Devir Hizi1,300,820,891,221,181,411,000,66
Borc Devir Hizi3,092,365,038,0014,134,685,311,70
Ozkaynak Devir Hizi0,160,090,090,070,070,080,070,03
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)280,40447,60412,36298,25310,17258,19363,97554,58
Stokta Kalma Suresi (gun)186,27336,10123,19201,12109,59128,45162,10493,31
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)118,16154,3572,5645,6325,8377,9768,79215,07
Nakit Donusu (gun)348,50629,35462,99453,74393,93308,66457,27832,82
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)2,705,445,46-2,97-0,27-1,991,65-35,68
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)7,666,756,49-3,34-0,29-2,151,78-37,72
ROIC (%)0,462,150,981,472,775,943,382,77
Brut Kar Marji (%)39,1776,7350,5949,6949,9925,0075,2942,20
Esas Faaliyet Kar Marji (%)1,85326,1814,06-78,0832,1113,2365,8924,18
FAVOK Marji (%)26,9622,7334,348,9129,608,6267,2223,85
Net Kar Marji (%)-30,2786,8085,97-225,80-56,3913,2334,3525,85
Hisse Basina Kar (TL)1,051,130,99-0,43-0,04-0,230,19-3,62
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)36,1276,7350,8954,5567,5425,0086,7242,21
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)-24,43326,1845,081.717,3345,3713,2380,31-13.638,32
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)27,3022,7342,90346,0844,338,6282,21-12.222,56
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)-39,7686,80190,922.534,61-105,2813,2337,29-32.503,19

Sık Sorulan Sorular

BRKO PD/DD oranı kaç?

BRKO hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,39 düzeyindedir. Tekstil Entegre sektörü medyanı 0,44.

BRKO FD/FAVOK oranı kaç?

BRKO için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 22,24 düzeyindedir.

BRKO F/Satış oranı kaç?

BRKO hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 2,62 düzeyindedir.

BRKO ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

BRKO özkaynak kârlılığı %7,7 düzeyindedir (Tekstil Entegre sektörü medyanı %6,3).

Tekstil Entegre sektöründen diğer hisseler

DAGIDagi GiyimDIRITDiriteks Diriliş TekstilHATEKHateks Hatay TekstilISSENİşbir SentetikKOTONKotonKRTEKKarsu TekstilLUKSKLüks KadifeMAVIMavi Giyim Sanayi Tic.A.S

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

BRKO canlı analizini aç →