FINEMAR BOSSA Canlı Analiz →
BOSSA
Bossa
5,15 ₺
-%2,28

BOSSA Temel Oranlar

BOSSA F/K oranı 155,45 ile Tekstil Entegre sektörü medyanı olan 9,13 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %0,3 düzeyinde; Tekstil Entegre sektörü medyanı %6,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
155,45
PD/DD
0,54
Piyasa Değeri
6,70 Mr ₺
FD/FAVOK
13,11
F/Satış
0,95

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran2,212,201,951,881,711,621,651,75
Likidite (Asit-Test) Orani1,081,071,011,010,930,810,860,95
Nakit Orani0,120,160,180,170,150,060,050,07
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)25,4126,2428,3229,2231,7231,6930,6230,60
Finansal Borc Orani (%)12,5413,5716,4317,4220,5920,0719,2919,94
Ozkaynak Orani (%)74,5973,7671,6870,7868,2868,3169,3869,40
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,470,490,530,580,610,620,670,79
Stok Devir Hizi2,432,332,643,043,103,193,534,22
Alacak Devir Hizi3,383,783,753,763,983,944,154,09
Borc Devir Hizi15,6814,3114,2817,0616,5113,8314,1722,05
Ozkaynak Devir Hizi0,650,690,750,820,890,910,991,27
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)107,9996,5497,2697,1891,6892,6187,9889,16
Stokta Kalma Suresi (gun)150,28156,84138,11119,96117,78114,35103,5286,42
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)23,2825,5125,5621,4022,1026,3925,7616,55
Nakit Donusu (gun)234,99227,87209,82195,75187,36180,57165,75159,02
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)0,261,871,912,162,791,934,867,11
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)0,342,542,663,054,082,827,0010,25
ROIC (%)2,807,728,357,679,467,199,192,48
Brut Kar Marji (%)11,2914,3119,7018,7219,5912,7820,2022,52
Esas Faaliyet Kar Marji (%)3,259,0917,4517,1020,6012,1715,2218,60
FAVOK Marji (%)4,017,0513,7012,6913,696,5312,9815,70
Net Kar Marji (%)-1,720,894,134,055,421,368,649,89
Hisse Basina Kar (TL)0,030,230,220,230,290,190,420,57
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)8,4214,3122,9016,6826,6512,7813,2119,46
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)-2,309,0918,598,9729,3312,175,0218,24
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)1,117,0517,0210,3621,106,534,7812,69
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)-4,200,894,360,879,631,364,895,74

Sık Sorulan Sorular

BOSSA PD/DD oranı kaç?

BOSSA hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,54 düzeyindedir. Tekstil Entegre sektörü medyanı 0,44.

BOSSA FD/FAVOK oranı kaç?

BOSSA için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 13,11 düzeyindedir.

BOSSA F/Satış oranı kaç?

BOSSA hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,95 düzeyindedir.

BOSSA ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

BOSSA özkaynak kârlılığı %0,3 düzeyindedir (Tekstil Entegre sektörü medyanı %6,3).

Tekstil Entegre sektöründen diğer hisseler

BRKOBirko MensucatDAGIDagi GiyimDIRITDiriteks Diriliş TekstilHATEKHateks Hatay TekstilISSENİşbir SentetikKOTONKotonKRTEKKarsu TekstilLUKSKLüks Kadife

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

BOSSA canlı analizini aç →