FINEMAR BIMAS Canlı Analiz →
BIMAS
Bim Birleşik Mağazalar A.Ş
373,00 ₺
+%1,08

Bim Birleşik Mağazalar A.Ş (BIMAS) Temel Oranlar

BIMAS F/K oranı 15,16 ile Perakande - Ticaret sektörü medyanı olan 11,42 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %14,7 düzeyinde; Perakande - Ticaret sektörü medyanı %12,9.

Güncel Çarpanlar

F/K
15,16
PD/DD
2,22
Piyasa Değeri
447,60 Mr ₺
FD/FAVOK
8,61
F/Satış
0,50

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,031,071,031,010,951,010,990,97
Likidite (Asit-Test) Orani0,550,610,530,520,470,550,490,55
Nakit Orani0,200,220,130,170,130,220,110,23
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)53,0252,5551,0253,4654,1153,9850,1254,97
Finansal Borc Orani (%)14,6014,5815,6014,9515,7214,6815,6815,14
Ozkaynak Orani (%)46,9847,4548,9846,5445,8946,0249,8845,03
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi2,462,372,512,452,492,422,712,99
Stok Devir Hizi11,8511,7812,7111,8911,4710,9813,3113,39
Alacak Devir Hizi25,0524,7924,6424,0025,5924,0626,0726,34
Borc Devir Hizi7,497,037,916,887,176,578,117,23
Ozkaynak Devir Hizi5,285,075,095,345,505,355,567,39
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)14,5714,7214,8215,2114,2615,1714,0013,86
Stokta Kalma Suresi (gun)30,8130,9928,7230,7031,8233,2427,4227,27
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)48,7251,9346,1753,0850,9055,6045,0250,45
Nakit Donusu (gun)-3,34-6,22-2,63-7,17-4,82-7,19-3,60-9,33
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)6,895,885,514,935,236,217,889,62
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)14,6712,3911,2510,5911,4113,5015,8021,35
ROIC (%)7,186,945,224,412,751,442,871,19
Brut Kar Marji (%)19,0818,9419,3419,3819,0117,5017,4817,24
Esas Faaliyet Kar Marji (%)1,791,192,211,710,78-0,881,020,67
FAVOK Marji (%)5,424,756,035,734,853,584,343,99
Net Kar Marji (%)3,323,042,582,191,791,833,583,77
Hisse Basina Kar (TL)24,6119,5215,5313,4212,8914,6615,3117,73
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)19,2318,9419,2320,0520,5517,5018,2117,72
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)2,401,193,663,432,47-0,882,070,71
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)6,124,756,897,376,153,585,404,32
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)3,613,043,702,941,761,832,993,45

Sık Sorulan Sorular

BIMAS PD/DD oranı kaç?

BIMAS hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 2,22 düzeyindedir. Perakande - Ticaret sektörü medyanı 1,29.

BIMAS FD/FAVOK oranı kaç?

BIMAS için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 8,61 düzeyindedir.

BIMAS F/Satış oranı kaç?

BIMAS hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,50 düzeyindedir.

BIMAS ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

BIMAS özkaynak kârlılığı %14,7 düzeyindedir (Perakande - Ticaret sektörü medyanı %12,9).

Perakande - Ticaret sektöründen diğer hisseler

BIZIMBizim ToptanCRFSACarrefoursaEBEBKEbebekGMTASGimat MağazacılıkGRTHOGrainTurk TarımKIMMRErsan Alışveriş HizmetleriMGROSMigrosMOPASMopaş

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

BIMAS canlı analizini aç →