FINEMAR BIGTK Canlı Analiz →
BIGTK
Big Medya
43,22 ₺
+%9,97

Big Medya (BIGTK) Temel Oranlar

BIGTK F/K oranı 194,84 ile Medya sektörü medyanı olan 6,08 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %0,5 düzeyinde; Medya sektörü medyanı %13,2.

Güncel Çarpanlar

F/K
194,84
PD/DD
0,97
Piyasa Değeri
1,46 Mr ₺
FD/FAVOK
8,21
F/Satış
1,60

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,031,531,140,911,131,241,181,17
Likidite (Asit-Test) Orani1,011,501,130,891,111,221,151,11
Nakit Orani0,160,190,200,260,300,410,160,21
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)29,3526,7929,09108,7396,6992,89102,6093,91
Finansal Borc Orani (%)4,564,355,9822,8920,2714,265,997,51
Ozkaynak Orani (%)70,6573,2170,91-8,733,317,11-2,606,09
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,730,810,622,231,982,352,632,92
Stok Devir Hizi59,2255,7079,4657,3061,6063,7164,8945,96
Alacak Devir Hizi3,343,623,784,953,915,484,805,68
Borc Devir Hizi2,563,193,154,523,804,244,224,75
Ozkaynak Devir Hizi1,201,261,01-67,7622,9635,8756,5327,14
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)109,20100,9596,5273,7993,2666,6576,0864,26
Stokta Kalma Suresi (gun)6,166,554,596,375,935,735,627,94
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)142,79114,33115,7980,6796,1885,9986,4976,81
Nakit Donusu (gun)-27,43-6,83-14,67-0,513,01-13,61-4,78-4,61
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)0,353,22-3,92-4,16-2,8011,25-7,39-13,51
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)0,504,40-5,5347,64-84,76158,22284,75-221,70
ROIC (%)5,5610,42-7,81614,03-314,81-106,52385,49-84,78
Brut Kar Marji (%)58,9070,9033,4332,7239,8519,2246,0245,12
Esas Faaliyet Kar Marji (%)28,1852,17-15,93-21,82-13,65-29,28-4,27-6,16
FAVOK Marji (%)40,5461,67-16,50-19,67-12,63-27,64-4,67-7,09
Net Kar Marji (%)17,9041,70-11,05-5,366,5130,73-3,15-5,98
Hisse Basina Kar (TL)0,221,90-1,91-0,74-0,501,87-0,89-1,40
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)24,9470,9035,6913,4351,2719,2248,4315,82
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)-39,6752,172,68-43,92-4,99-29,280,75-41,91
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)-19,2161,67-6,51-38,70-4,32-27,641,74-46,45
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)-49,4141,70-29,05-37,44-6,8930,734,35-33,97

Sık Sorulan Sorular

BIGTK PD/DD oranı kaç?

BIGTK hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,97 düzeyindedir. Medya sektörü medyanı 1,25.

BIGTK FD/FAVOK oranı kaç?

BIGTK için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 8,21 düzeyindedir.

BIGTK F/Satış oranı kaç?

BIGTK hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 1,60 düzeyindedir.

BIGTK ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

BIGTK özkaynak kârlılığı %0,5 düzeyindedir (Medya sektörü medyanı %13,2).

Medya sektöründen diğer hisseler

CEOEMCEO Event MedyaHURGZHürriyetIHAASİhlas Haber AjansıIHGZTİhlas GazetecilikIHYAYİhlas Yayın HoldingPCILTPC İletişim ve Medya

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

BIGTK canlı analizini aç →