FINEMAR BESLR Canlı Analiz →
BESLR
Besler Gıda
9,55 ₺
-%2,45

Besler Gıda (BESLR) Temel Oranlar

BESLR F/K oranı 4,58 ile Gıda sektörü medyanı olan 10,78 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %6,9 düzeyinde; Gıda sektörü medyanı %7,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
4,58
PD/DD
0,32
Piyasa Değeri
6,32 Mr ₺
FD/FAVOK
2,38
F/Satış
0,16

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,331,381,341,391,421,421,391,26
Likidite (Asit-Test) Orani1,101,121,081,131,111,081,080,95
Nakit Orani0,250,240,150,170,110,170,180,01
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)56,5056,6359,0759,5758,0556,7957,5258,43
Finansal Borc Orani (%)22,9022,7124,1723,2022,2219,0318,1421,94
Ozkaynak Orani (%)43,5043,3740,9340,4341,9543,2142,4841,57
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi1,010,990,951,011,061,101,141,36
Stok Devir Hizi6,535,855,735,925,535,975,496,29
Alacak Devir Hizi8,017,467,577,587,857,648,067,74
Borc Devir Hizi4,633,864,314,444,394,264,254,99
Ozkaynak Devir Hizi2,362,282,282,482,472,512,673,56
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)45,5548,9648,2348,1846,5247,7645,2947,17
Stokta Kalma Suresi (gun)55,8562,3963,6661,6366,0561,1366,4658,07
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)78,8294,4884,6082,2783,2085,6085,8673,11
Nakit Donusu (gun)22,5916,8727,2927,5529,3723,3025,8932,13
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)3,011,351,281,592,774,145,446,11
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)6,933,123,143,926,619,5712,8014,69
ROIC (%)7,534,133,563,914,766,226,944,48
Brut Kar Marji (%)23,0226,1624,6823,3124,3926,3623,6521,07
Esas Faaliyet Kar Marji (%)6,998,415,852,481,995,995,862,08
FAVOK Marji (%)10,4213,4813,3311,4912,3813,3012,839,74
Net Kar Marji (%)2,921,581,61-0,02-1,041,626,045,66
Hisse Basina Kar (TL)2,080,870,790,881,371,902,282,21
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)19,7226,1628,1821,2122,1426,3630,8720,40
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)5,508,4114,483,44-2,575,9916,411,65
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)7,2013,4818,059,7511,3313,3021,449,14
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)4,341,585,811,97-4,071,627,117,40

Sık Sorulan Sorular

BESLR PD/DD oranı kaç?

BESLR hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,32 düzeyindedir. Gıda sektörü medyanı 0,68.

BESLR FD/FAVOK oranı kaç?

BESLR için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 2,38 düzeyindedir.

BESLR F/Satış oranı kaç?

BESLR hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,16 düzeyindedir.

BESLR ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

BESLR özkaynak kârlılığı %6,9 düzeyindedir (Gıda sektörü medyanı %7,8).

Gıda sektöründen diğer hisseler

BIGCHBigChefsBORSKBor ŞekerBYDNRBaydönerCEMZYCem ZeytinCITASÇitlekçi GıdaDARDLDardanelDMRGDDMR Unlu MamüllerDUNYHDünya Holding

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

BESLR canlı analizini aç →