FINEMAR BASGZ Canlı Analiz →
BASGZ
Başkent Doğalgaz
34,00 ₺
-%2,52

Başkent Doğalgaz (BASGZ) Temel Oranlar

BASGZ F/K oranı 5,98 ile Elektrik - Doğalgaz Dağıtım sektörü medyanı olan 15,76 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %11,2 düzeyinde; Elektrik - Doğalgaz Dağıtım sektörü medyanı %10,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
5,98
PD/DD
0,67
Piyasa Değeri
23,80 Mr ₺
FD/FAVOK
2,88
F/Satış
0,40

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran0,280,470,410,200,310,510,480,33
Likidite (Asit-Test) Orani0,280,460,400,200,300,500,470,32
Nakit Orani0,170,250,150,090,210,300,230,20
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)46,2150,4353,4047,6048,4649,5254,9748,17
Finansal Borc Orani (%)2,562,413,935,485,395,935,225,89
Ozkaynak Orani (%)53,7949,5746,6052,4051,5450,4845,0351,83
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi1,030,930,891,071,080,970,931,38
Stok Devir Hizi465,06578,38484,32344,23344,77371,03370,66261,62
Alacak Devir Hizi32,6611,889,1839,3838,1713,1710,3732,96
Borc Devir Hizi13,417,564,9413,1516,849,445,5614,28
Ozkaynak Devir Hizi1,951,871,952,052,071,912,123,16
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)11,1830,7239,759,279,5627,7135,2111,07
Stokta Kalma Suresi (gun)0,780,630,751,061,060,980,981,40
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)27,2148,2873,8727,7521,6838,6865,6525,57
Nakit Donusu (gun)-15,25-16,92-33,37-17,42-11,06-9,99-29,45-13,10
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)6,004,875,547,815,826,465,2418,07
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)11,169,8211,9014,9011,2912,8011,6534,86
ROIC (%)8,208,217,787,136,359,108,757,62
Brut Kar Marji (%)10,1816,537,365,429,3814,717,717,38
Esas Faaliyet Kar Marji (%)9,1415,986,414,078,4514,066,615,90
FAVOK Marji (%)14,3920,0012,3911,0414,0018,2812,1012,35
Net Kar Marji (%)9,949,927,129,6410,9113,046,486,49
Hisse Basina Kar (TL)5,684,704,865,774,034,463,409,45
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)-1,8316,5311,36-13,53-0,9814,718,29-9,16
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)-3,7915,9811,23-16,92-2,4514,067,87-11,98
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)3,8020,0015,19-3,175,6818,2811,65-0,40
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)9,989,921,943,526,7913,046,47-14,12

Sık Sorulan Sorular

BASGZ PD/DD oranı kaç?

BASGZ hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,67 düzeyindedir. Elektrik - Doğalgaz Dağıtım sektörü medyanı 1,46.

BASGZ FD/FAVOK oranı kaç?

BASGZ için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 2,88 düzeyindedir.

BASGZ F/Satış oranı kaç?

BASGZ hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,40 düzeyindedir.

BASGZ ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

BASGZ özkaynak kârlılığı %11,2 düzeyindedir (Elektrik - Doğalgaz Dağıtım sektörü medyanı %10,3).

Elektrik - Doğalgaz Dağıtım sektöründen diğer hisseler

ENERYEnerya EnerjiENJSAEnerjisa EnerjiVEYASŞirket KartıAHGAZAhlatçı DoğalgazARASEDoğu Aras Enerji

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

BASGZ canlı analizini aç →