FINEMAR BASCM Canlı Analiz →
BASCM
Baştaş Başkent Çimento Sanayi
8,78 ₺
-%2,23

Baştaş Başkent Çimento Sanayi (BASCM) Temel Oranlar

BASCM F/K oranı 29,25 ile Çimento sektörü medyanı olan 23,85 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %2,4 düzeyinde; Çimento sektörü medyanı %5,6.

Güncel Çarpanlar

F/K
29,25
PD/DD
0,71
Piyasa Değeri
5,79 Mr ₺
FD/FAVOK
4,79
F/Satış
0,40

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62025/122025/62024/122024/62023/122023/62022/12
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,402,162,051,711,421,661,311,39
Likidite (Asit-Test) Orani0,951,621,541,261,011,261,031,06
Nakit Orani0,050,180,090,110,140,270,250,36
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)32,7020,7818,8622,8128,2225,0755,1844,53
Finansal Borc Orani (%)5,300,611,254,0810,355,5423,2117,17
Ozkaynak Orani (%)67,3079,2281,1477,1971,7874,9344,8255,47
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi1,421,301,211,271,701,331,871,20
Stok Devir Hizi10,4911,2410,6512,4611,7610,538,348,33
Alacak Devir Hizi5,635,265,435,566,595,905,294,91
Borc Devir Hizi8,317,218,327,648,696,716,786,00
Ozkaynak Devir Hizi1,951,661,571,672,631,984,382,37
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)64,8069,3667,2165,6355,3661,9068,9974,34
Stokta Kalma Suresi (gun)34,7932,4834,2829,3031,0534,6543,7843,80
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)43,9250,6643,8847,7541,9854,3653,8760,82
Nakit Donusu (gun)55,6751,1857,6247,1844,4342,1958,9057,33
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)1,643,96-1,34-8,1711,1116,70-4,42-1,10
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)2,445,00-1,66-10,5915,4822,29-9,85-1,99
ROIC (%)6,418,943,931,0612,4514,9312,578,63
Brut Kar Marji (%)10,6515,7216,838,786,5418,8214,2014,41
Esas Faaliyet Kar Marji (%)0,617,055,060,98-0,9511,243,858,86
FAVOK Marji (%)5,8311,9012,105,292,5416,4912,5914,62
Net Kar Marji (%)-4,793,48-0,85-7,16-13,2015,32-0,57-1,41
Hisse Basina Kar (TL)0,300,59-0,17-0,911,171,48-0,18-0,10
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)--------
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)--------
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)--------
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)--------

Sık Sorulan Sorular

BASCM PD/DD oranı kaç?

BASCM hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,71 düzeyindedir. Çimento sektörü medyanı 1,10.

BASCM FD/FAVOK oranı kaç?

BASCM için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 4,79 düzeyindedir.

BASCM F/Satış oranı kaç?

BASCM hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,40 düzeyindedir.

BASCM ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

BASCM özkaynak kârlılığı %2,4 düzeyindedir (Çimento sektörü medyanı %5,6).

Çimento sektöründen diğer hisseler

BOBETBoğaziçi BetonBSOKEBatıçim ÇimentoBTCIMBatıçimBUCIMBursa ÇimentoCIMSAÇimsaCMBTNÇimbetonCMENTÇimentaşGOLTSGöltaş Çimento

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

BASCM canlı analizini aç →