FINEMAR BALSU Canlı Analiz →
BALSU
Balsu Gıda
7,23 ₺
-%1,77

Balsu Gıda (BALSU) Temel Oranlar

BALSU F/K oranı 31,61 ile Gıda sektörü medyanı olan 10,78 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %4,2 düzeyinde; Gıda sektörü medyanı %7,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
31,61
PD/DD
1,34
Piyasa Değeri
8,04 Mr ₺
FD/FAVOK
8,08
F/Satış
0,36

Rasyo Tablosu

Rasyo2025/122025/92025/62025/32024/122024/92024/62024/3
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,071,091,091,291,111,02--
Likidite (Asit-Test) Orani0,610,550,310,550,360,26--
Nakit Orani0,010,020,010,150,100,03--
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)80,6483,6385,0070,6981,1477,92--
Finansal Borc Orani (%)46,0453,2255,6346,6162,7756,65--
Ozkaynak Orani (%)19,3616,3715,0029,3118,8622,08--
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi1,081,160,521,061,631,60--
Stok Devir Hizi2,402,400,842,222,852,66--
Alacak Devir Hizi3,544,433,776,6214,6612,73--
Borc Devir Hizi3,384,301,925,1110,619,75--
Ozkaynak Devir Hizi5,606,533,453,618,667,27--
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)103,2382,4696,9155,1724,9028,68--
Stokta Kalma Suresi (gun)152,30151,97434,80164,26128,18137,42--
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)107,9084,95190,5271,3734,4037,45--
Nakit Donusu (gun)147,63149,48341,20148,06118,67128,65--
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)0,82-0,72-3,35-1,831,882,02--
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)4,23-4,40-22,35-6,239,969,14--
ROIC (%)13,507,810,068,0210,7725,14--
Brut Kar Marji (%)16,2314,3012,4012,1610,5513,1415,0817,19
Esas Faaliyet Kar Marji (%)11,959,725,379,156,069,0812,1811,53
FAVOK Marji (%)12,069,905,687,896,459,1210,0911,55
Net Kar Marji (%)1,12-1,05-11,16-2,161,402,252,398,19
Hisse Basina Kar (TL)0,23-0,17-0,73-0,240,210,18--
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)20,8416,1412,7512,164,49-34,6513,3317,19
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)17,2713,93-0,339,15-0,98-67,6512,7111,53
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)17,2113,992,357,890,22-14,928,8711,55
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)6,328,74-24,74-2,16-0,59-1,05-2,418,19

Sık Sorulan Sorular

BALSU PD/DD oranı kaç?

BALSU hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,34 düzeyindedir. Gıda sektörü medyanı 0,68.

BALSU FD/FAVOK oranı kaç?

BALSU için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 8,08 düzeyindedir.

BALSU F/Satış oranı kaç?

BALSU hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,36 düzeyindedir.

BALSU ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

BALSU özkaynak kârlılığı %4,2 düzeyindedir (Gıda sektörü medyanı %7,8).

Gıda sektöründen diğer hisseler

BESLRBesler GıdaBIGCHBigChefsBORSKBor ŞekerBYDNRBaydönerCEMZYCem ZeytinCITASÇitlekçi GıdaDARDLDardanelDMRGDDMR Unlu Mamüller

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

BALSU canlı analizini aç →