FINEMAR AYES Canlı Analiz →
AYES
Ayes Çelik Hasır & Çit
5,70 ₺
-%5,00

Ayes Çelik Hasır & Çit (AYES) Temel Oranlar

AYES F/K oranı 1,40 ile İnşaat Malzemeleri sektörü medyanı olan 13,51 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %48,7 düzeyinde; İnşaat Malzemeleri sektörü medyanı %6,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
1,40
PD/DD
0,68
Piyasa Değeri
2,85 Mr ₺
FD/FAVOK
10,15
F/Satış
0,22

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62025/122025/62024/122024/62023/122023/62022/12
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,521,361,131,261,091,121,121,19
Likidite (Asit-Test) Orani1,291,190,891,090,950,960,770,87
Nakit Orani0,590,520,240,550,720,580,220,19
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)47,6747,2157,2549,6551,0071,5075,8562,16
Finansal Borc Orani (%)26,7227,7426,8425,5737,5647,8137,4225,93
Ozkaynak Orani (%)52,3352,7942,7550,3549,0028,5024,1537,84
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi2,222,732,603,073,934,354,696,46
Stok Devir Hizi21,2535,9726,4133,7632,1028,5316,4222,77
Alacak Devir Hizi10,8914,6817,9928,4154,4749,3744,5648,35
Borc Devir Hizi21,5126,9724,9546,4264,43140,56110,20113,43
Ozkaynak Devir Hizi4,505,265,717,269,1513,9817,6018,76
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)33,5024,8720,2912,856,707,398,197,55
Stokta Kalma Suresi (gun)17,1710,1513,8210,8111,3712,7922,2316,03
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)16,9713,5314,637,865,662,603,313,22
Nakit Donusu (gun)33,7121,4819,4815,7912,4117,5927,1120,36
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)25,5017,972,181,82-2,194,520,807,41
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)48,7334,055,103,62-4,4815,873,3019,59
ROIC (%)6,908,5814,79-0,422,6632,1615,4539,11
Brut Kar Marji (%)3,754,243,373,20-0,067,967,617,92
Esas Faaliyet Kar Marji (%)1,032,611,05-0,09-6,755,514,215,99
FAVOK Marji (%)1,302,191,271,09-1,945,644,916,19
Net Kar Marji (%)13,208,58-2,430,75-3,031,503,111,56
Hisse Basina Kar (TL)4,082,070,170,11-0,130,160,020,17
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)--------
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)--------
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)--------
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)--------

Sık Sorulan Sorular

AYES PD/DD oranı kaç?

AYES hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,68 düzeyindedir. İnşaat Malzemeleri sektörü medyanı 1,04.

AYES FD/FAVOK oranı kaç?

AYES için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 10,15 düzeyindedir.

AYES F/Satış oranı kaç?

AYES hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,22 düzeyindedir.

AYES ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

AYES özkaynak kârlılığı %48,7 düzeyindedir (İnşaat Malzemeleri sektörü medyanı %6,8).

İnşaat Malzemeleri sektöründen diğer hisseler

BRKSNBerkosan YalıtımBRLSMBirlesim MühendislikBURVABurçelik Vana SanayiiBVSANBülbüloğlu VinçDNISIDinamik Isı YalıtımDOGUBDoğusanEGPROEge ProfilEPLASEgeplast

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

AYES canlı analizini aç →