FINEMAR AYEN Canlı Analiz →
AYEN
Ayen Enerji
23,10 ₺
-%4,15

Ayen Enerji (AYEN) Temel Oranlar

AYEN F/K oranı 35,48 ile Elektrik Üretim sektörü medyanı olan 10,15 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %0,9 düzeyinde; Elektrik Üretim sektörü medyanı %3,9.

Güncel Çarpanlar

F/K
35,48
PD/DD
0,32
Piyasa Değeri
6,41 Mr ₺
FD/FAVOK
5,96
F/Satış
0,84

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran0,740,780,610,910,911,061,031,45
Likidite (Asit-Test) Orani0,740,780,610,910,911,061,031,45
Nakit Orani0,200,280,130,150,200,300,250,28
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)31,7333,0635,3537,3237,9936,7737,2839,25
Finansal Borc Orani (%)24,9625,2526,5327,8129,4428,6428,5031,39
Ozkaynak Orani (%)68,2766,9464,6562,6862,0163,2362,7260,75
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,280,330,330,350,340,360,350,34
Stok Devir Hizi--------
Alacak Devir Hizi12,3113,1411,3011,2710,9714,0813,9215,00
Borc Devir Hizi20,6425,1416,2912,7212,5117,0416,6518,68
Ozkaynak Devir Hizi0,430,500,520,560,570,560,580,61
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)29,6627,7732,3132,3733,2825,9226,2124,33
Stokta Kalma Suresi (gun)--------
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)17,6914,5222,4128,6929,1721,4121,9219,54
Nakit Donusu (gun)--------
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)0,620,980,880,352,762,303,595,67
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)0,911,461,360,564,443,645,739,33
ROIC (%)1,832,682,144,364,435,075,544,61
Brut Kar Marji (%)31,4442,7619,7118,0326,3426,9824,9022,82
Esas Faaliyet Kar Marji (%)25,0438,0814,3613,5021,8322,1118,6918,48
FAVOK Marji (%)42,3051,4725,6825,9131,1034,5232,3032,85
Net Kar Marji (%)7,145,043,001,086,753,5611,2815,28
Hisse Basina Kar (TL)0,650,980,850,332,481,862,644,17
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)8,7642,7625,152,1125,6026,9830,1015,42
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)-1,0738,0817,12-2,4421,5222,1119,229,23
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)23,9151,4724,9315,9727,1534,5230,9319,88
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)11,345,049,22-9,7810,423,561,3024,00

Sık Sorulan Sorular

AYEN PD/DD oranı kaç?

AYEN hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,32 düzeyindedir. Elektrik Üretim sektörü medyanı 0,48.

AYEN FD/FAVOK oranı kaç?

AYEN için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 5,96 düzeyindedir.

AYEN F/Satış oranı kaç?

AYEN hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,84 düzeyindedir.

AYEN ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

AYEN özkaynak kârlılığı %0,9 düzeyindedir (Elektrik Üretim sektörü medyanı %3,9).

Elektrik Üretim sektöründen diğer hisseler

BESTEBest Brands GrupBIGENBirleşim Grup EnerjiBIOENBiotrend EnerjiCANTEÇan2 Termik A.SCATESÇates ElektrikCONSEConsus EnerjiECOGREcogreenENDAEEnda Enerji

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

AYEN canlı analizini aç →