FINEMAR AVPGY Canlı Analiz →
AVPGY
Avrupakent GYO
47,40 ₺
-%0,96

Avrupakent GYO (AVPGY) Temel Oranlar

AVPGY F/K oranı 14,49 ile Gyo sektörü medyanı olan 6,70 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %2,8 düzeyinde; Gyo sektörü medyanı %8,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
14,49
PD/DD
0,41
Piyasa Değeri
18,96 Mr ₺
FD/FAVOK
8,15
F/Satış
2,47

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran7,315,243,209,445,738,219,9113,04
Likidite (Asit-Test) Orani1,721,831,022,461,071,582,543,69
Nakit Orani0,671,130,350,600,270,571,171,87
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)20,1620,3821,1120,6322,7921,2321,021,15
Finansal Borc Orani (%)0,000,000,000,000,000,000,000,00
Ozkaynak Orani (%)79,8479,6278,8979,3777,2178,7778,9898,85
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,140,160,150,160,130,120,250,25
Stok Devir Hizi0,860,770,710,640,280,210,340,73
Alacak Devir Hizi25,1523,0710,3113,4119,3514,2914,6627,62
Borc Devir Hizi11,0117,595,4311,073,865,363,887,70
Ozkaynak Devir Hizi0,180,200,190,190,150,140,290,27
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)14,5115,8235,4127,2318,8625,5424,9013,21
Stokta Kalma Suresi (gun)424,48472,64511,45566,831.314,041.776,881.079,30497,17
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)33,1520,7567,2332,9794,6068,1093,9947,37
Nakit Donusu (gun)405,84467,71479,63561,091.238,301.734,321.010,21463,02
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)2,252,933,16-2,49-2,778,4618,7237,09
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)2,813,694,00-3,14-3,5910,7423,7037,52
ROIC (%)1,753,983,838,809,4422,5135,2223,02
Brut Kar Marji (%)45,4757,9940,5243,9565,8162,2583,0484,55
Esas Faaliyet Kar Marji (%)48,6761,9936,6554,7588,2559,30147,16175,30
FAVOK Marji (%)41,8154,2938,7241,4762,2055,1680,9682,89
Net Kar Marji (%)36,9712,2023,5333,3250,0427,4799,03163,52
Hisse Basina Kar (TL)3,274,094,02-3,10-3,329,2618,4533,65
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)35,2757,9928,6317,0667,5562,2577,0869,48
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)37,8261,99-25,9913,53102,4359,3036,3454,68
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)31,6454,2929,2415,9565,6555,1673,3766,15
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)57,1512,20-10,3212,7461,0927,47-154,949,34

Sık Sorulan Sorular

AVPGY PD/DD oranı kaç?

AVPGY hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,41 düzeyindedir. Gyo sektörü medyanı 0,39.

AVPGY FD/FAVOK oranı kaç?

AVPGY için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 8,15 düzeyindedir.

AVPGY F/Satış oranı kaç?

AVPGY hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 2,47 düzeyindedir.

AVPGY ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

AVPGY özkaynak kârlılığı %2,8 düzeyindedir (Gyo sektörü medyanı %8,3).

Gyo sektöründen diğer hisseler

BEGYOBatı Ege GYOBKRGYBakırcı GYODAPGMDap GayrimenkulDGGYODoğuş GYODZGYODeniz GYOEDIPEdip Gayrimenkul Yat. San.EGEGYEgeyapı GYOEKGYOEmlak Konut GYO

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

AVPGY canlı analizini aç →