FINEMAR AVGYO Canlı Analiz →
AVGYO
Avrasya YO
13,49 ₺
-%6,06

Avrasya YO (AVGYO) Temel Oranlar

AVGYO F/K oranı 7,08 ile Gyo sektörü medyanı olan 6,70 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %9,3 düzeyinde; Gyo sektörü medyanı %8,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
7,08
PD/DD
0,66
Piyasa Değeri
1,51 Mr ₺
FD/FAVOK
28,58
F/Satış
15,50

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran3,5020,432,8312,1414,8312,8411,0311,86
Likidite (Asit-Test) Orani3,3320,432,8312,1414,8312,8411,0311,86
Nakit Orani0,688,081,326,527,116,225,425,70
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)22,2816,4618,276,164,743,651,721,34
Finansal Borc Orani (%)0,000,000,000,000,000,000,000,00
Ozkaynak Orani (%)77,7283,5481,7393,8495,2696,3598,2898,66
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,040,110,040,040,040,060,180,22
Stok Devir Hizi0,40------87,68
Alacak Devir Hizi2,002,861,090,950,921,885,918,58
Borc Devir Hizi6,82147,145,341,219,665,88229,65203,96
Ozkaynak Devir Hizi0,050,120,040,040,040,060,180,22
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)182,23127,69333,79382,73397,64194,1061,7542,52
Stokta Kalma Suresi (gun)914,87------4,16
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)53,512,4868,30301,3537,8062,051,591,79
Nakit Donusu (gun)1.043,58------44,90
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)7,22-2,81-1,26-3,45-1,500,373,964,61
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)9,28-3,36-1,54-3,68-1,570,384,034,67
ROIC (%)14,251,09-0,076,437,037,708,786,48
Brut Kar Marji (%)93,8621,2995,2296,2497,4799,4131,9529,90
Esas Faaliyet Kar Marji (%)899,5731,89-2,55137,70154,99120,7258,4443,23
FAVOK Marji (%)48,578,6648,9851,9046,8244,1219,7219,18
Net Kar Marji (%)423,65-51,53-41,28-113,32-120,93-286,0526,8132,01
Hisse Basina Kar (TL)1,90-0,69-0,29-0,64-0,260,060,580,63
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)-3,3321,2992,7694,0496,0099,4178,2991,82
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)-262,4331,89-337,77106,72181,06120,72402,33195,41
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)-4,878,6641,9961,0148,8844,1232,0338,90
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)-212,71-51,53130,92-99,674,69-286,05-90,73126,40

Sık Sorulan Sorular

AVGYO PD/DD oranı kaç?

AVGYO hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,66 düzeyindedir. Gyo sektörü medyanı 0,39.

AVGYO FD/FAVOK oranı kaç?

AVGYO için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 28,58 düzeyindedir.

AVGYO F/Satış oranı kaç?

AVGYO hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 15,50 düzeyindedir.

AVGYO ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

AVGYO özkaynak kârlılığı %9,3 düzeyindedir (Gyo sektörü medyanı %8,3).

Gyo sektöründen diğer hisseler

AVPGYAvrupakent GYOBEGYOBatı Ege GYOBKRGYBakırcı GYODAPGMDap GayrimenkulDGGYODoğuş GYODZGYODeniz GYOEDIPEdip Gayrimenkul Yat. San.EGEGYEgeyapı GYO

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

AVGYO canlı analizini aç →