FINEMAR ASELS Canlı Analiz →
ASELS
Aselsan
338,00 ₺
-%0,07

Aselsan (ASELS) Temel Oranlar

ASELS F/K oranı 37,37 ile BIST geneli medyanı olan 9,39 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %13,4 düzeyinde; BIST geneli medyanı %10,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
37,37
PD/DD
5,02
Piyasa Değeri
1,54 Tn ₺
FD/FAVOK
25,75
F/Satış
6,70

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,471,541,391,421,341,501,521,52
Likidite (Asit-Test) Orani0,840,900,800,750,760,880,900,83
Nakit Orani0,230,230,230,150,170,170,240,06
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)44,2042,0541,9742,5441,7841,9742,2241,61
Finansal Borc Orani (%)13,3310,959,9811,7812,6912,2013,4115,72
Ozkaynak Orani (%)55,8057,9558,0357,4658,2258,0357,7858,39
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,550,540,540,600,610,620,610,69
Stok Devir Hizi1,972,092,102,042,192,212,172,47
Alacak Devir Hizi6,275,875,375,775,625,694,914,58
Borc Devir Hizi5,686,464,266,326,507,184,746,11
Ozkaynak Devir Hizi0,970,930,921,041,041,041,061,24
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)58,2662,2167,9863,3164,9064,1274,3279,67
Stokta Kalma Suresi (gun)185,33174,59173,77178,93166,52165,30168,27147,89
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)64,3156,5485,6457,7756,1250,8477,0259,70
Nakit Donusu (gun)179,28180,26156,11184,47175,30178,58165,56167,86
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)7,507,326,946,996,596,366,305,54
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)13,4512,6411,9612,1611,3210,9610,909,49
ROIC (%)15,7216,0117,2219,5719,1817,5517,4214,37
Brut Kar Marji (%)31,7530,7231,8330,9132,0029,9331,7430,92
Esas Faaliyet Kar Marji (%)25,4624,9227,2428,9132,5032,5022,7223,66
FAVOK Marji (%)26,2525,1626,2324,9425,0722,5625,1523,71
Net Kar Marji (%)16,3216,1516,6012,8211,929,9812,7310,12
Hisse Basina Kar (TL)9,057,796,574,974,193,773,352,58
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)32,4830,7232,8429,0133,6929,9332,7029,08
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)25,8424,9225,3822,6532,5132,5021,6319,36
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)27,0325,1627,6524,7227,1322,5626,8222,58
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)16,4416,1520,7814,3813,519,9815,759,19

Sık Sorulan Sorular

ASELS PD/DD oranı kaç?

ASELS hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 5,02 düzeyindedir. BIST geneli medyanı 0,84.

ASELS FD/FAVOK oranı kaç?

ASELS için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 25,75 düzeyindedir.

ASELS F/Satış oranı kaç?

ASELS hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 6,70 düzeyindedir.

ASELS ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

ASELS özkaynak kârlılığı %13,4 düzeyindedir (BIST geneli medyanı %10,8).

Savunma sektöründen diğer hisseler

ONRYTOnur Yüksek TeknolojiSDTTRSDT UzayALTNYAltınay Savunma

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

ASELS canlı analizini aç →