FINEMAR ARTMS Canlı Analiz →
ARTMS
Artemis Halı
28,78 ₺
+%2,79

Artemis Halı (ARTMS) Temel Oranlar

ARTMS F/K oranı 18,78 ile Tekstil Entegre sektörü medyanı olan 9,13 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %4,1 düzeyinde; Tekstil Entegre sektörü medyanı %6,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
18,78
PD/DD
0,78
Piyasa Değeri
2,01 Mr ₺
FD/FAVOK
13,32
F/Satış
4,70

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran4,373,693,754,224,485,215,983,70
Likidite (Asit-Test) Orani1,111,101,361,501,992,553,412,13
Nakit Orani0,340,290,300,370,910,500,610,56
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)28,0927,5127,1817,6521,3420,0619,2228,24
Finansal Borc Orani (%)14,9915,3212,827,3912,015,495,9211,28
Ozkaynak Orani (%)71,9172,4972,8282,3578,6679,9480,7871,76
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,140,220,250,470,540,550,720,61
Stok Devir Hizi0,160,300,420,770,921,301,731,85
Alacak Devir Hizi1,471,511,242,974,002,482,332,80
Borc Devir Hizi2,262,642,784,924,803,104,664,57
Ozkaynak Devir Hizi0,180,290,330,600,740,781,040,99
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)247,59241,85293,81122,7591,23147,23156,63130,54
Stokta Kalma Suresi (gun)2.251,991.199,02876,45472,99398,72281,49210,76197,57
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)161,15138,50131,1774,1676,06117,6478,3879,81
Nakit Donusu (gun)2.338,431.302,371.039,09521,59413,89311,08289,01248,30
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)2,985,558,0812,0112,7713,7111,203,93
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)4,147,6511,0914,5816,2317,1513,865,48
ROIC (%)0,270,961,5910,3814,8517,8718,474,06
Brut Kar Marji (%)44,6543,2836,6231,6032,6230,5639,1736,88
Esas Faaliyet Kar Marji (%)1,57-5,756,556,908,297,8131,3224,81
FAVOK Marji (%)18,2313,1832,3512,7719,6118,4734,2229,36
Net Kar Marji (%)2,6118,3938,2329,6936,0459,7320,0014,27
Hisse Basina Kar (TL)1,532,663,484,624,754,593,241,11
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)45,6643,2888,2928,5433,6630,5642,9451,35
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)6,96-5,752,962,758,537,8142,0428,42
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)21,9613,18233,64-7,5920,1818,4742,2346,20
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)-9,0418,39126,0310,7824,0659,7329,4513,25

Sık Sorulan Sorular

ARTMS PD/DD oranı kaç?

ARTMS hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,78 düzeyindedir. Tekstil Entegre sektörü medyanı 0,44.

ARTMS FD/FAVOK oranı kaç?

ARTMS için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 13,32 düzeyindedir.

ARTMS F/Satış oranı kaç?

ARTMS hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 4,70 düzeyindedir.

ARTMS ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

ARTMS özkaynak kârlılığı %4,1 düzeyindedir (Tekstil Entegre sektörü medyanı %6,3).

Tekstil Entegre sektöründen diğer hisseler

BAYRKBayrak EBT TabanBLCYTBilici YatırımBOSSABossaBRKOBirko MensucatDAGIDagi GiyimDIRITDiriteks Diriliş TekstilHATEKHateks Hatay TekstilISSENİşbir Sentetik

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

ARTMS canlı analizini aç →