FINEMAR ARSAN Canlı Analiz →
ARSAN
Arsan Holding
2,92 ₺
+%1,04

Arsan Holding (ARSAN) Temel Oranlar

ARSAN F/K oranı 16,08 ile Tekstil Entegre sektörü medyanı olan 9,13 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %2,4 düzeyinde; Tekstil Entegre sektörü medyanı %6,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
16,08
PD/DD
0,38
Piyasa Değeri
5,15 Mr ₺
FD/FAVOK
34,68
F/Satış
12,34

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran3,242,9521,345,3018,0223,1816,7613,78
Likidite (Asit-Test) Orani3,182,8920,615,1417,5322,5516,2913,42
Nakit Orani2,211,8115,914,7415,7719,6915,7612,77
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)23,1521,9517,4516,1913,7414,7714,0518,66
Finansal Borc Orani (%)1,032,260,290,310,390,480,630,74
Ozkaynak Orani (%)76,8578,0582,5583,8186,2685,2385,9581,34
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,030,020,010,010,010,020,020,02
Stok Devir Hizi3,082,751,601,051,882,283,153,31
Alacak Devir Hizi1,190,5413,1313,437,705,834,815,26
Borc Devir Hizi1,703,1911,4112,1911,075,377,6518,78
Ozkaynak Devir Hizi0,040,020,020,020,020,020,020,03
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)307,48681,2527,8027,1847,3862,5675,8769,33
Stokta Kalma Suresi (gun)118,65132,92228,53347,27193,85159,78115,98110,35
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)214,65114,2631,9929,9532,9767,9747,6919,44
Nakit Donusu (gun)211,47699,91224,34344,50208,26154,38144,15160,24
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)1,84-0,91-3,01-3,33-0,809,579,0317,08
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)2,39-1,16-3,65-3,97-0,9311,2210,5120,99
ROIC (%)3,132,283,686,144,801,89-0,428,19
Brut Kar Marji (%)61,2635,3517,0514,29-2,89-18,809,51-43,97
Esas Faaliyet Kar Marji (%)62,636,14382,43484,96617,21882,67-24,71-175,13
FAVOK Marji (%)42,412,87-56,90-59,25-83,04-63,93-123,24-164,58
Net Kar Marji (%)296,45458,38-284,26-164,05270,521.027,35624,891.126,88
Hisse Basina Kar (TL)0,18-0,08-0,22-0,21-0,050,480,400,76
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)77,5635,3523,4437,187,60-18,80131,4614,62
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)98,176,14144,78308,78442,02882,67318,2219,05
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)67,282,87-51,44-27,56-95,65-63,93-28,99-195,70
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)194,58458,38-562,90-742,99-228,941.027,35-519,59-14,37

Sık Sorulan Sorular

ARSAN PD/DD oranı kaç?

ARSAN hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,38 düzeyindedir. Tekstil Entegre sektörü medyanı 0,44.

ARSAN FD/FAVOK oranı kaç?

ARSAN için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 34,68 düzeyindedir.

ARSAN F/Satış oranı kaç?

ARSAN hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 12,34 düzeyindedir.

ARSAN ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

ARSAN özkaynak kârlılığı %2,4 düzeyindedir (Tekstil Entegre sektörü medyanı %6,3).

Tekstil Entegre sektöründen diğer hisseler

ARTMSArtemis HalıBAYRKBayrak EBT TabanBLCYTBilici YatırımBOSSABossaBRKOBirko MensucatDAGIDagi GiyimDIRITDiriteks Diriliş TekstilHATEKHateks Hatay Tekstil

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

ARSAN canlı analizini aç →