FINEMAR ARMGD Canlı Analiz →
ARMGD
Armada Gıda
103,20 ₺
-%6,27

Armada Gıda (ARMGD) Temel Oranlar

ARMGD F/K oranı 11,09 ile Gıda sektörü medyanı olan 10,78 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %27,4 düzeyinde; Gıda sektörü medyanı %7,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
11,09
PD/DD
3,04
Piyasa Değeri
27,24 Mr ₺
FD/FAVOK
13,70
F/Satış
1,60

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,541,481,451,591,701,621,561,18
Likidite (Asit-Test) Orani0,660,610,580,700,760,830,880,64
Nakit Orani0,400,320,240,200,370,400,120,18
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)55,1357,8459,2956,2353,9656,7958,3972,78
Finansal Borc Orani (%)45,1047,4149,9442,7543,8542,7245,2859,30
Ozkaynak Orani (%)44,8742,1640,7143,7746,0443,2141,6127,22
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi1,100,990,980,950,810,751,060,70
Stok Devir Hizi2,392,222,212,171,881,712,741,98
Alacak Devir Hizi17,4010,449,406,3612,175,729,563,28
Borc Devir Hizi15,3618,3318,1214,7313,3315,9316,4014,90
Ozkaynak Devir Hizi2,432,332,382,491,771,742,822,55
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)20,9834,9638,8457,3729,9863,8138,19111,27
Stokta Kalma Suresi (gun)152,76164,16165,33168,09194,14213,03133,27184,24
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)23,7719,9120,1524,7927,3822,9122,2524,49
Nakit Donusu (gun)149,98179,20184,03200,67196,75253,93149,21271,02
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)12,316,444,687,909,459,038,013,59
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)27,4415,2811,4818,0520,5220,8919,2513,21
ROIC (%)16,0312,6311,0911,3612,4115,8210,8711,00
Brut Kar Marji (%)20,5818,9917,8420,0820,7521,8618,1816,87
Esas Faaliyet Kar Marji (%)16,5416,6211,6912,1711,6913,4912,2411,41
FAVOK Marji (%)16,4715,0511,7312,7011,7113,4510,109,46
Net Kar Marji (%)25,1017,875,678,037,548,8310,597,64
Hisse Basina Kar (TL)9,304,122,613,923,933,723,061,13
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)21,7318,9914,3018,9719,4021,8622,1917,85
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)16,4816,6210,9312,969,5313,4914,7810,40
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)17,5015,0510,2014,369,6213,4512,0310,75
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)30,3617,871,948,875,988,8319,5811,38

Sık Sorulan Sorular

ARMGD PD/DD oranı kaç?

ARMGD hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 3,04 düzeyindedir. Gıda sektörü medyanı 0,68.

ARMGD FD/FAVOK oranı kaç?

ARMGD için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 13,70 düzeyindedir.

ARMGD F/Satış oranı kaç?

ARMGD hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 1,60 düzeyindedir.

ARMGD ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

ARMGD özkaynak kârlılığı %27,4 düzeyindedir (Gıda sektörü medyanı %7,8).

Gıda sektöründen diğer hisseler

ATAKPAtakey PatatesAVODAvod Kurutulmuş GıdaBALSUBalsu GıdaBESLRBesler GıdaBIGCHBigChefsBORSKBor ŞekerBYDNRBaydönerCEMZYCem Zeytin

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

ARMGD canlı analizini aç →