FINEMAR ARDYZ Canlı Analiz →
ARDYZ
ARD Grup Bilişim
54,45 ₺
-%4,22

ARD Grup Bilişim (ARDYZ) Temel Oranlar

ARDYZ F/K oranı 13,09 ile Teknoloji sektörü medyanı olan 11,96 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %19,5 düzeyinde; Teknoloji sektörü medyanı %19,4.

Güncel Çarpanlar

F/K
13,09
PD/DD
2,56
Piyasa Değeri
17,55 Mr ₺
FD/FAVOK
5,22
F/Satış
2,19

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,261,161,041,121,141,271,181,69
Likidite (Asit-Test) Orani1,090,991,001,111,131,251,161,67
Nakit Orani0,090,040,060,000,050,160,090,07
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)39,8632,3240,7036,4435,9632,5629,9230,27
Finansal Borc Orani (%)16,5516,6319,0423,9425,4017,5216,1416,18
Ozkaynak Orani (%)60,1467,6859,3063,5664,0467,4470,0869,73
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,950,890,670,640,610,640,650,78
Stok Devir Hizi11,7514,8734,1572,7174,3655,7067,6937,14
Alacak Devir Hizi3,224,052,212,181,881,922,242,16
Borc Devir Hizi6,419,094,5818,6018,609,9814,817,22
Ozkaynak Devir Hizi1,551,311,070,970,920,940,911,12
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)113,2490,06165,35167,47194,44190,27162,66168,97
Stokta Kalma Suresi (gun)31,0624,5510,695,024,916,555,399,83
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)56,9240,1479,6819,6219,6236,5624,6550,55
Nakit Donusu (gun)87,3874,4896,36152,87179,72160,26143,40128,25
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)11,749,036,369,239,5111,409,197,68
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)19,5313,3510,7314,5214,8516,9013,1211,01
ROIC (%)33,7524,0319,6411,5915,4021,9022,5934,11
Brut Kar Marji (%)48,4742,0049,4453,7554,2961,0962,2266,05
Esas Faaliyet Kar Marji (%)37,0429,1130,1722,8224,2934,8737,1448,41
FAVOK Marji (%)45,4939,0546,4644,3147,7058,1549,6662,01
Net Kar Marji (%)18,6814,8712,838,3410,2615,8017,935,76
Hisse Basina Kar (TL)4,162,441,683,213,023,222,201,56
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)54,8842,0044,4452,9245,7361,0953,9161,30
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)44,9129,1138,6920,5510,9834,8712,6755,57
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)51,8839,0548,9639,0834,5658,1522,8567,29
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)22,4614,8718,035,383,3015,8044,337,99

Sık Sorulan Sorular

ARDYZ PD/DD oranı kaç?

ARDYZ hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 2,56 düzeyindedir. Teknoloji sektörü medyanı 2,50.

ARDYZ FD/FAVOK oranı kaç?

ARDYZ için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 5,22 düzeyindedir.

ARDYZ F/Satış oranı kaç?

ARDYZ hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 2,19 düzeyindedir.

ARDYZ ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

ARDYZ özkaynak kârlılığı %19,5 düzeyindedir (Teknoloji sektörü medyanı %19,4).

Teknoloji sektöründen diğer hisseler

ATATPATP BilgisayarAZTEKAztek TeknolojiDOFRBDof RobotikEDATAE-Data TeknolojiEMPAEEmpa ElektronikESCOMEscort TeknolojiFONETFonet Bilgi TeknolojileriFORTEForte Bilgi İletişim

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

ARDYZ canlı analizini aç →