FINEMAR ANSGR Canlı Analiz →
ANSGR
Anadolu Sigorta
20,82 ₺
+%0,48

Anadolu Sigorta (ANSGR) Temel Oranlar

ANSGR F/K oranı 2,80 ile Sigorta sektörü medyanı olan 4,53 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %32,3 düzeyinde; Sigorta sektörü medyanı %33,9.

Güncel Çarpanlar

F/K
2,80
PD/DD
0,90
Piyasa Değeri
41,64 Mr ₺
FD/FAVOK
A/D
F/Satış
A/D

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
SIGORTA RASYOLARI
Teknik Kar Marji (%)16,9417,5720,3118,4117,6417,1325,5026,52
Bilesik Rasyo (%)83,0682,4379,6981,5982,3682,8774,5073,48
Yatirim Geliri / Net Kar (%)242,12248,85261,45265,28256,40233,02203,20241,89
Teknik Karsilik Karsilama (%)117,75110,66116,40122,36117,34112,91120,44121,77
Likit Varlik / Kisa Vadeli Yukumluluk (%)97,7089,1997,0598,4492,4386,5196,4497,62
Teknik Karsilik / Ozkaynak (x)1,841,971,831,871,962,011,671,61
BILANCO YAPISI
Ozkaynak Orani (%)30,4728,4930,7129,6528,1627,1431,8732,71
Kaldirac (Aktif/Ozkaynak) (x)3,283,513,263,373,553,683,143,06
Aktif Karliligi (ROA) (%)9,849,639,479,539,529,5811,319,89
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)32,2833,8230,8532,1533,8235,2835,4830,23

Sık Sorulan Sorular

ANSGR PD/DD oranı kaç?

ANSGR hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,90 düzeyindedir. Sigorta sektörü medyanı 1,41.

ANSGR ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

ANSGR özkaynak kârlılığı %32,3 düzeyindedir (Sigorta sektörü medyanı %33,9).

Sigorta sektöründen diğer hisseler

QUICKQuick SigortaRAYSGRay SigortaTURSGTürkiye SigortaAGESAAgesa Hayat ve EmeklilikAKGRTAksigortaANHYTAnadolu Hayat Emeklilik A.Ş.

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

ANSGR canlı analizini aç →