FINEMAR ANHYT Canlı Analiz →
ANHYT
Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.
93,20 ₺
+%2,42

Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. (ANHYT) Temel Oranlar

ANHYT F/K oranı 5,92 ile Sigorta sektörü medyanı olan 4,53 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %52,0 düzeyinde; Sigorta sektörü medyanı %33,9.

Güncel Çarpanlar

F/K
5,92
PD/DD
3,08
Piyasa Değeri
40,08 Mr ₺
FD/FAVOK
A/D
F/Satış
A/D

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
SIGORTA RASYOLARI
Teknik Kar Marji (%)13,6410,7110,609,249,4810,4010,7510,49
Bilesik Rasyo (%)86,3689,2989,4090,7690,5289,6089,2589,51
Yatirim Geliri / Net Kar (%)72,1684,4175,1175,8075,3079,5191,9694,30
Teknik Karsilik Karsilama (%)119,69117,53127,17124,13122,39122,31131,99129,42
Likit Varlik / Kisa Vadeli Yukumluluk (%)104,61101,77106,93106,25106,09102,72113,07110,90
Teknik Karsilik / Ozkaynak (x)4,164,623,663,833,964,183,033,31
Hayat Teknik Marji (%)14,2811,3010,448,268,519,6410,139,31
Emeklilik Teknik Marji (%)11,208,7511,3814,1514,6214,6113,4415,61
BILANCO YAPISI
Ozkaynak Orani (%)2,702,272,902,942,962,753,723,44
Kaldirac (Aktif/Ozkaynak) (x)37,0244,0734,4334,0233,8136,3026,8729,09
Aktif Karliligi (ROA) (%)1,401,331,261,341,331,441,571,49
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)51,9858,6643,5245,6445,0952,1942,0643,40

Sık Sorulan Sorular

ANHYT PD/DD oranı kaç?

ANHYT hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 3,08 düzeyindedir. Sigorta sektörü medyanı 1,41.

ANHYT ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

ANHYT özkaynak kârlılığı %52,0 düzeyindedir (Sigorta sektörü medyanı %33,9).

Sigorta sektöründen diğer hisseler

ANSGRAnadolu SigortaQUICKQuick SigortaRAYSGRay SigortaTURSGTürkiye SigortaAGESAAgesa Hayat ve EmeklilikAKGRTAksigorta

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

ANHYT canlı analizini aç →