FINEMAR ALTNY Canlı Analiz →
ALTNY
Altınay Savunma
10,42 ₺
-%5,01

Altınay Savunma (ALTNY) Temel Oranlar

ALTNY F/K oranı 210,18 ile BIST geneli medyanı olan 9,39 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %0,9 düzeyinde; BIST geneli medyanı %10,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
210,18
PD/DD
1,94
Piyasa Değeri
10,42 Mr ₺
FD/FAVOK
17,38
F/Satış
2,99

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,201,241,311,431,551,711,712,03
Likidite (Asit-Test) Orani0,820,840,921,001,131,351,431,73
Nakit Orani0,070,070,100,140,240,300,400,67
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)56,3753,7752,1652,9749,3747,9246,6042,10
Finansal Borc Orani (%)21,4720,2520,1217,4015,4012,6511,8311,32
Ozkaynak Orani (%)43,6346,2347,8447,0350,6352,0853,4057,90
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,340,350,390,340,350,420,400,33
Stok Devir Hizi1,671,812,161,421,852,082,671,85
Alacak Devir Hizi2,862,772,732,972,452,762,722,59
Borc Devir Hizi3,544,164,372,993,253,002,792,91
Ozkaynak Devir Hizi0,740,720,780,670,660,830,760,58
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)127,42132,00133,92122,79148,74132,12134,07140,80
Stokta Kalma Suresi (gun)218,37201,43169,05257,70196,89175,24136,84197,07
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)103,1887,7583,46122,04112,20121,56130,67125,62
Nakit Donusu (gun)242,61245,68219,51258,44233,42185,80140,24212,25
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)0,400,401,693,374,147,614,7811,28
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)0,920,873,547,168,1714,618,9419,48
ROIC (%)1,951,144,0010,3711,5618,9816,1128,69
Brut Kar Marji (%)31,1539,4031,6442,5139,0447,9651,1449,54
Esas Faaliyet Kar Marji (%)17,3415,719,2421,3921,0132,8331,2033,24
FAVOK Marji (%)23,9230,6923,4430,9729,2738,8940,1336,75
Net Kar Marji (%)-4,58-9,705,214,694,879,8217,2310,21
Hisse Basina Kar (TL)0,050,040,160,310,330,560,300,59
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)25,0339,4016,6853,1327,9847,9654,4143,22
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)18,5515,71-7,4822,576,3732,8327,0329,83
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)18,8930,6913,0736,1817,3538,8947,0222,27
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)-0,77-9,705,914,12-1,259,8231,5917,19

Sık Sorulan Sorular

ALTNY PD/DD oranı kaç?

ALTNY hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,94 düzeyindedir. BIST geneli medyanı 0,84.

ALTNY FD/FAVOK oranı kaç?

ALTNY için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 17,38 düzeyindedir.

ALTNY F/Satış oranı kaç?

ALTNY hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 2,99 düzeyindedir.

ALTNY ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

ALTNY özkaynak kârlılığı %0,9 düzeyindedir (BIST geneli medyanı %10,8).

Savunma sektöründen diğer hisseler

ASELSAselsanONRYTOnur Yüksek TeknolojiSDTTRSDT Uzay

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

ALTNY canlı analizini aç →