FINEMAR AKSGY Canlı Analiz →
AKSGY
Akis GYO
9,19 ₺
+%1,55

Akis GYO (AKSGY) Temel Oranlar

AKSGY F/K oranı 5,76 ile Gyo sektörü medyanı olan 6,70 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %7,3 düzeyinde; Gyo sektörü medyanı %8,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
5,76
PD/DD
0,42
Piyasa Değeri
22,19 Mr ₺
FD/FAVOK
6,10
F/Satış
4,14

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran3,302,912,151,890,950,870,690,67
Likidite (Asit-Test) Orani3,302,912,151,890,950,870,690,67
Nakit Orani1,601,741,261,030,450,420,290,29
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)16,9917,4117,6716,2016,3516,3314,378,24
Finansal Borc Orani (%)2,633,244,595,405,886,124,846,59
Ozkaynak Orani (%)83,0182,5982,3383,8083,6583,6785,6391,76
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,100,100,100,110,100,110,110,12
Stok Devir Hizi442,73609,04747,58691,53542,05450,07555,4519,56
Alacak Devir Hizi15,9019,9116,7121,4715,2818,4318,0622,02
Borc Devir Hizi9,1111,998,139,908,5111,969,8510,06
Ozkaynak Devir Hizi0,120,120,120,120,120,120,130,14
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)22,9618,3321,8417,0023,8919,8120,2116,58
Stokta Kalma Suresi (gun)0,820,600,490,530,670,810,6618,66
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)40,0530,4444,8936,8642,8830,5237,0536,29
Nakit Donusu (gun)-16,26-11,51-22,56-19,33-18,32-9,90-16,18-1,05
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)6,095,865,968,298,969,2110,7513,63
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)7,347,107,249,8910,7111,0112,5614,86
ROIC (%)6,135,735,746,016,196,336,536,70
Brut Kar Marji (%)73,9473,9175,4474,9474,5272,9276,3275,84
Esas Faaliyet Kar Marji (%)64,9864,2667,5866,8565,7462,6465,8268,68
FAVOK Marji (%)65,3464,6767,2566,5765,9662,7768,9968,99
Net Kar Marji (%)41,9313,2572,4341,7841,7619,80121,6775,90
Hisse Basina Kar (TL)1,591,451,341,681,671,611,661,79
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)73,9673,9176,8075,7975,9672,9277,6076,22
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)65,6864,2669,5469,1468,5162,6458,1769,39
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)66,0164,6769,0867,8168,8262,7769,0069,47
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)70,2613,25154,3441,8361,4519,80243,9573,65

Sık Sorulan Sorular

AKSGY PD/DD oranı kaç?

AKSGY hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,42 düzeyindedir. Gyo sektörü medyanı 0,39.

AKSGY FD/FAVOK oranı kaç?

AKSGY için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 6,10 düzeyindedir.

AKSGY F/Satış oranı kaç?

AKSGY hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 4,14 düzeyindedir.

AKSGY ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

AKSGY özkaynak kârlılığı %7,3 düzeyindedir (Gyo sektörü medyanı %8,3).

Gyo sektöründen diğer hisseler

ALGYOAlarko GYOASGYOAsce GYOATAGYAta GYOAVGYOAvrasya YOAVPGYAvrupakent GYOBEGYOBatı Ege GYOBKRGYBakırcı GYODAPGMDap Gayrimenkul

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

AKSGY canlı analizini aç →