FINEMAR AKMGY Canlı Analiz →
AKMGY
Akmerkez GYO
176,50 ₺
-%2,49

Akmerkez GYO (AKMGY) Temel Oranlar

AKMGY F/K oranı 7,95 ile Gyo sektörü medyanı olan 6,70 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %7,4 düzeyinde; Gyo sektörü medyanı %8,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
7,95
PD/DD
0,59
Piyasa Değeri
6,58 Mr ₺
FD/FAVOK
6,84
F/Satış
5,00

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran5,804,364,324,024,601,5824,5212,91
Likidite (Asit-Test) Orani5,804,364,324,024,601,5824,5212,91
Nakit Orani4,763,693,613,464,011,4922,3512,17
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)18,9819,3218,5517,4417,0121,0415,450,56
Finansal Borc Orani (%)0,020,020,040,030,000,000,000,00
Ozkaynak Orani (%)81,0280,6881,4582,5682,9978,9684,5599,44
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,110,110,110,110,110,110,110,13
Stok Devir Hizi--------
Alacak Devir Hizi21,0520,9716,2341,9233,3754,4124,3259,13
Borc Devir Hizi13,8512,9124,3419,0414,9412,8926,1011,01
Ozkaynak Devir Hizi0,140,140,130,120,120,120,120,13
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)17,3417,4022,498,7110,946,7115,016,17
Stokta Kalma Suresi (gun)--------
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)26,3528,2815,0019,1724,4228,3313,9833,16
Nakit Donusu (gun)--------
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)6,025,245,644,635,096,506,069,29
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)7,436,506,925,606,138,237,169,34
ROIC (%)6,165,385,465,746,157,017,286,02
Brut Kar Marji (%)73,2273,6575,1273,4873,8373,3076,0475,67
Esas Faaliyet Kar Marji (%)59,3759,2263,0162,6363,7263,1768,0166,49
FAVOK Marji (%)62,7662,9264,9363,9064,1362,9868,5267,62
Net Kar Marji (%)49,048,3760,2443,0443,1623,9466,9368,99
Hisse Basina Kar (TL)22,1918,4617,8113,3513,5616,8814,0719,40
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)72,7773,6579,2272,7974,3673,3076,9572,90
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)59,5259,2263,9760,5064,2763,1771,8262,74
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)62,5962,9267,4963,4465,2662,9870,7664,35
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)91,668,37103,1142,7962,0423,9461,7769,45

Sık Sorulan Sorular

AKMGY PD/DD oranı kaç?

AKMGY hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,59 düzeyindedir. Gyo sektörü medyanı 0,39.

AKMGY FD/FAVOK oranı kaç?

AKMGY için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 6,84 düzeyindedir.

AKMGY F/Satış oranı kaç?

AKMGY hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 5,00 düzeyindedir.

AKMGY ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

AKMGY özkaynak kârlılığı %7,4 düzeyindedir (Gyo sektörü medyanı %8,3).

Gyo sektöründen diğer hisseler

AKSGYAkis GYOALGYOAlarko GYOASGYOAsce GYOATAGYAta GYOAVGYOAvrasya YOAVPGYAvrupakent GYOBEGYOBatı Ege GYOBKRGYBakırcı GYO

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

AKMGY canlı analizini aç →