FINEMAR AKHAN Canlı Analiz →
AKHAN
Akhan Un
21,62 ₺
-%7,61

Akhan Un (AKHAN) Temel Oranlar

AKHAN F/K oranı 56,78 ile Gıda sektörü medyanı olan 10,78 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %1,8 düzeyinde; Gıda sektörü medyanı %7,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
56,78
PD/DD
1,04
Piyasa Değeri
5,91 Mr ₺
FD/FAVOK
9,80
F/Satış
0,53

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,591,781,391,45--1,96-
Likidite (Asit-Test) Orani0,700,820,670,65--1,22-
Nakit Orani0,130,080,060,05--0,03-
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)55,2951,3559,2856,76--49,74-
Finansal Borc Orani (%)28,0828,2834,2235,58--34,11-
Ozkaynak Orani (%)44,7148,6540,7243,24--50,26-
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,880,791,000,67--0,74-
Stok Devir Hizi2,442,303,191,94--2,25-
Alacak Devir Hizi10,096,896,665,37--5,78-
Borc Devir Hizi7,039,2311,627,41--13,78-
Ozkaynak Devir Hizi1,971,632,251,54--1,47-
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)36,1752,9954,8167,92--63,10-
Stokta Kalma Suresi (gun)149,79158,52114,41188,21--161,95-
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)51,9139,5631,4249,26--26,49-
Nakit Donusu (gun)134,05171,94137,80206,88--198,55-
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)0,820,751,702,93--0,94-
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)1,831,534,186,78--1,87-
ROIC (%)6,817,248,492,91--9,13-
Brut Kar Marji (%)12,5013,3211,7115,5314,8713,1314,2523,33
Esas Faaliyet Kar Marji (%)7,036,738,0512,5911,538,999,9119,53
FAVOK Marji (%)9,559,918,3911,7811,309,6211,5921,12
Net Kar Marji (%)0,880,182,144,283,504,521,150,56
Hisse Basina Kar (TL)0,380,290,721,07--0,31-
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)11,9113,324,3517,0417,3113,13-47,62-
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)7,256,73-0,6915,0015,088,99-55,64-
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)9,299,911,8412,8913,659,62-53,35-
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)1,380,18-1,976,042,084,525,15-

Sık Sorulan Sorular

AKHAN PD/DD oranı kaç?

AKHAN hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,04 düzeyindedir. Gıda sektörü medyanı 0,68.

AKHAN FD/FAVOK oranı kaç?

AKHAN için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 9,80 düzeyindedir.

AKHAN F/Satış oranı kaç?

AKHAN hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,53 düzeyindedir.

AKHAN ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

AKHAN özkaynak kârlılığı %1,8 düzeyindedir (Gıda sektörü medyanı %7,8).

Gıda sektöründen diğer hisseler

ALKLCAltınkılıç GıdaARMGDArmada GıdaATAKPAtakey PatatesAVODAvod Kurutulmuş GıdaBALSUBalsu GıdaBESLRBesler GıdaBIGCHBigChefsBORSKBor Şeker

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

AKHAN canlı analizini aç →